V Popol a Prach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V Popol a Prach


 
Domov    Skalisko - Stránka 5 EmptyLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

  Skalisko

Goto down 
+2
Nullam
Krahulec
6 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorSpráva
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4187
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue12500/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (12500/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyŠt marec 13, 2014 7:16 am

First topic message reminder :

    Skalisko - Stránka 5 The_crowned_castle_by_drawingnightmare-d4qzh9z

Skalisku vládne rod di Murgar v marke Gardill a vďaka blízkosti k Séme a Miriallu je zároveň aj najbohatším z veľkých rodov. Mesto prosperuje z ťažby v horách a množstvo žoldnierov odpočíva v rozsiahlych krčmách a nocliarňach v meste.
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net

AutorSpráva
Wimzil

Wimzil


Počet príspevkov : 41
Sláva : 3785
Join date : 21.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue0/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (0/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 6:29 am

Wimzil.

Bohové musejí být šílení. To bylo jediný co mě v tuhle chvíli napadlo. Bylo tu tolik extrému v jedné ulici že mi to pálilo oči. Na jedné straně Aye. Nevinná dívka v krutém světě která mě dokázala obměkčit během dvou vět. Jak moc jsem s ní soucítil a jak ji chápal... Nebyli jsme od sebe až tak rozlyšní. Očividně ona ve světě neuměla chodit. Já sem na tom byl stejně. Když mi bylo sedm let byl jsem vhozen do tohohle světa a nevěděl jak v něm chodit. Vychovával jsem se sám a většina věcí pro mě byla španělská vesnice.
Na druhé straně byla Nullam. Promiskuitní děvka která by si to rozdala se vším co má díru a dýchá. Nevěděl jsem co se jí v životě stalo ale takhle se nikdo narodit nemohl.
"Nemáš se vůbec za co omlouvat. Ona je jen Nullam trošku... zvláštní. Myslím že slovní spojení povrchní děvka se nejvíc hodí. Takže ... Zdá se mi že tady Aye dlužíš omluvu ne?" řeknu s pozvednutým obočím.
Od rozhovoru mě oddělil ten mág. Hlavou naznačil že chce mluvit v soukromí. Poodešel jsem kousek dál a s pozvednutým obočím naznačil "Vo co de?"
Návrat hore Goto down
Aquarius

Aquarius


Počet príspevkov : 19
Sláva : 3701
Join date : 20.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 21
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue55/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (55/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 6:35 am

Dojde bližšie k nemu a šeptne mu do ucha ty vyzeráš ako inteligentné stvorenie , sice neviem čo si za rasu ale tvoje schopnosti sú dokonalé , chcem aby si sa pridal ku mne do týmu a ked chceš možeš zo sebou zobrat aj tu divnú holku ... a ta druhá , skus ju naverbovat tieš .... Tak čo suhlásiš ? zdvyhnem hlavu a usmejem sa na tie dve holky
Návrat hore Goto down
Nullam

Nullam


Počet príspevkov : 50
Sláva : 3798
Join date : 17.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue120/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (120/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 6:43 am

Nullam

Nullam sa bližšie pozrela na Aye a po slovách Wimzila si skutočne uvedomila, že ju asi zle odhadla. Očakávala, že pred ňou bude stáť niekto s temnejšou minulosťou poznačený ťažkým životom... a ono to bolo len utiahnuté dievčatko, ktoré hľadá zmysel života.
,, To povrchné si vyprosím."
Ukázala prstom na Wimzila, vyplazila mu jazyk a odlepila sa od steny. Otočila sa k Aye a milo sa usmiala. Keď bola malá tiež bola takou nevinnou a ešte si na tú dobu pamätala, preto nahodila priateľský výraz. Pristúpila k nej bližšie a pomaličky roztiahla ruky.
,, Prepáč, že som bola taká... rozbehnutá... nechcela som byť neúctivá. Môžme byť kamarátky hm?"
Navrhla jej a urobila len jeden krok smerom k nej a naznačila nech k nej pristúpi.
,, No tak, neublížim ti prisahám. Len to skús."
Snažila sa ju podporiť a vyprosiť si od nej nevinné objatie.
Návrat hore Goto down
Wimzil

Wimzil


Počet príspevkov : 41
Sláva : 3785
Join date : 21.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue0/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (0/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 6:48 am

Wimzil

Trochu nedůvěřivě jsem si ho změřil od hlavy k patě. Už jen to že mi ...šeptal do ucha? Mi přišlo divný. Že bych vyhodil nějaký špatný signál?
"Nic proti tobě nemám. I když si na mě zaútočil dokážu lidem odpustit. Ovšem já už jsem se jaksi "upsal" Nullam. Jelikož ona pozvala mě tak to vypadá že ona je "kapitán" týmu a ona už se tak říkajíc vyjádřila k tvé osobě. Nejsem však typ člověka který by nedodržel svoje slovo. Takže je mi to líto ale musím odmítnout." řeknu prostě. Nelhal jsem mu vyjádřil jsem se co nejslušněji jsem dokázal. Věděl jsem jak s lidmi jednat. Narozdil od Nullam která mu do očí řekla co si o něm myslela. Člověk to prostě dělat nemohl. Pomalými kroky jsem se vracel do skupinky k Nullam a Aye. Předpokládal jsem že rozhovor s tím mágem je u konce.
Návrat hore Goto down
Aye

Aye


Počet príspevkov : 16
Sláva : 3736
Join date : 27.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue0/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (0/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 6:54 am

Aye

"Uhm.. naozaj ?" Nebola som o jeho slovách vôbec presvedčená a tak som tam len stála, na pol kroka pripravená otočiť sa a pre istotu začať utekať preč. Pohľad mi zastavil znova na Nullam, ktorá sa ku mne priblíźila a ja som sa naklonila trocha dozadu. Ruky som inštinktívne prikrčila k sebe, alebo skôr medzi mňa a ňu a od zamyslenia som si mimovoľne zakusla do palca. Netvárila som sa moc.. ochotne.. a ani uchvátene. Vôbec som.. ale vôbec.. nevedela čo si mám myslieť. Znova sa priblížila no tento krát s otvorenou náručou a ja.. som stuhla na mieste. S veľkými očami som sa na ňu pozerala.. dalo sa povedať že sa jej bojím. Myslela som si, že by som ju porazila ale.. o to tu momentálne vôbec nešlo. Toto dievča ma proste dostalo... psychicky. Bola som bezmocná, len som tam stála a pozerala sa na ňu pohľadom mokrého psa, ktorého niekto vyhodil na ulicu.
Návrat hore Goto down
Aquarius

Aquarius


Počet príspevkov : 19
Sláva : 3701
Join date : 20.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 21
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue55/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (55/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 6:59 am

Chytim ho za rameno taka žena ako je ona behaju po svete miliony , pozri sa ako sa k tebe správa a ta druhá ta je aspon normalnejšía ... ved sa pozri na tu tvoju Nullam poviem mu to naštvane pretože sa nedokažem pozerat ako sa k nemu ta devka správa ... ved je to až nezmyselne , jak to može niekto znášat mal som chuť mu dat do nosu
Návrat hore Goto down
Nullam

Nullam


Počet príspevkov : 50
Sláva : 3798
Join date : 17.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue120/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (120/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 7:04 am

Nullam

,, Samozrejme. Viem ako ti je, aj ja som kedysi bola maličká a nevinná. Bola som taká ako ty, kým ma rodičia neodvrhli a nehodili napospas viere a uzavreli do svätyne osamotenú."
Odpovedala jej s určitosťou a stále videla, že váha. Stále si od nej udržiavala odstup a podľa neverbálnych znakov ju stále odmietala. Lenže tou nevinnosťou jej pripomínala samú seba a tak jej prišlo ľúto. Do mysle sa jej vnárali staré spomienky na trpkú minulosť, ktorú si musela žiaľ prežiť a kvôli ktorej je takou akou je. Bolo to niečo na čo sa snažila zabudnúť a svojou tvrdou povahou aj vystrnadiť zo svojho života a mysle, ale toto zlatíčko v nej prebúdzalo nežné city. Tie na ktoré zabudla, teda tie ktoré často neprejavovala k iným, pretože nikou tak veľmi nedôverovala. S týmto vedomím a značne už rozcitlivená sa na Aye pozrela znova.
,, No taaaak, budem tvojou najlepšou priateľkou, ak si takú ešte nemala. Ak ty prosím ťa budeš tou mojou, ktorú som ja nikdy nemala a nepoznala, čo ty nato?"
Navrhla jej.
Návrat hore Goto down
Wimzil

Wimzil


Počet príspevkov : 41
Sláva : 3785
Join date : 21.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue0/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (0/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 7:15 am

Wimzil.

Ucítil jsem ruku na rameni čímž nastartovali instinkty. Rychle jsem se otočil v ruce meč natažený směrem dopředu. Poté jsem však zjistil že se semnou snaží mluvit proto jsem meč sklonil a nechtěl jsem zaútočit pokud mi k tomu nedá důvod.
"Náš rozhovor skončil." řeknu co nejdůrazněji dokáži. Řekl jsem mu co jsem měl na srdci a on se ne a ne nechat odbít. Byl jsem vše možné ale své slovo jsem držet dokázal. Pokud to ten mág nepochopí tak nemáme se o čem bavit. Byl jsem možná zloděj a křivák ale když jednou něco řeknu tak to dodržím.
Návrat hore Goto down
Aye

Aye


Počet príspevkov : 16
Sláva : 3736
Join date : 27.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue0/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (0/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 7:26 am

Aye

Sledovala som ju. Znova mi zamotala niť myšlienok. Rozmýšľala som však nad jej slovami, nad tým že by bola mojou kamarátkou. Keď som sa ešte učila, nemala som ich moc, teda skôr žiadnych, predsa len som stále cestovala.. a pochybovala som že by to teraz bolo inak ... Sledovala som ju, znova ku mne o krok pristúpila a ja som chtiac nechtiac, začala nejak, prebúravať tie zábrany ktoré som si zo začiatku vytvorila.. jednu po druhej. Ruky som začala spúšťať pozdĺž tela a pohľad som uprela k jej nohám. Čo ak by som naozaj mala niekoho, na koho by som sa mohla spolahnúť ? Komu by som sa mohla posťažovať ? Nikdy som o tom ani len nesnívala. Moja práca.. moje povolanie.. môj.. zmysel života bol pomáhať druhým.. často som liečila zranených, starala sa o chorých či zháňala jedlo pre hladných .. ale nikdy som sa sama nezdôverila zo svojimi problémami, nikdy som ani nemyslela že sa niečo také vôbec dá.. mať niekoho takého. Zakusla som si do spodnej pery a na chvíľku som obrátila pohľad. Hneď som ho však trocha podvihla a pozrela sa jej do očí. Vyzerala tak milo. Tak.. starostlivo. Aj keď bola devkou.. predsa len som v nej videla istý druh.. svetla, dobra.. nádeje ? mojej nádeje ? Kto vie.. nakoniec som predsa len sama spravila krok ku nej, podvihla som ruky.. triasli sa mi. Stále som sa bála ale človek sa vďaka svojmu strachu učí, a spoznáva. Možno bolo na čase posunúť sa o niečo ďalej. 
Návrat hore Goto down
Nullam

Nullam


Počet príspevkov : 50
Sláva : 3798
Join date : 17.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue120/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (120/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 7:42 am

Nullam

Chvíľu to trvalo a už si myslela, že sa bude musieť stiahnuť a sklamane truchliť nad svojou skazenou minulosťou. A keď už to pomaly vzdávala videla ako urobila prvý krok a bojazlivo zodvihla trasúce ruky smerom k nej. Nullam sa na tvári vyžiaril obrovský úsmev prirodzenej radosti a šťastia, aký už dávno nepocítila. Nevedela síce čím to je, ale vyžarovala z nej taká pokojná aura nevinnosti a cti. Aspoň na chvíľu mala pocit, že toto slušné dievčatko ju trošku zmenilo a niečo v nej sa pohlo.
Urobila teda ešte opatrnejší krok k nej. Pomaličky šla k nej a rukami ju objala veľmi pomaly. Nechcela sa k nej veľmi tlačiť a ani ju silno objímať, tak to bolo také nežné. Radšej chcela aby to urobila ona keď bude pripravená.
,, Ďakujem Aye ."
Zašeptala potichu a zvoľnila objatie, aby sa necítila príliš uväznená a mohla sa odtrhnúť kedykoľvek.
Návrat hore Goto down
Wimzil

Wimzil


Počet príspevkov : 41
Sláva : 3785
Join date : 21.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue0/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (0/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 7:56 am

Wimzil.

Jelikož neodpovídal zahodil jsem meč zpět do pochvy a vrátil se k Nullam. V hlavě jsem měl stále to jestli jsem ho neodbyl až moc. Ovšem tyto myšlenky zahnala scenérie která se mi dostala když jsem se vrátil zpátky. To se jen tak často nevidělo. Taková proměna. Jelikož to obětí bylo trochu ... Dlouhé? Ajaj... tohle vypadá na to že si padli do oka ... až moc. Stál jsem vedle nich a nechal je si užívat ono obětí čekajíc až na něj přijde čas. Na té dívce bylo něco co Vás prostě nutilo osamělého zloděje dívat na svět z jiného úhlu.
Vytáhl jsem minci z batohu a začal si sní hrát mezi prsty. Přemýšlejíc nad různými věcmi. V prvé řadě nad tou dívkou.


Naposledy upravil Wimzil dňa Ne marec 30, 2014 10:15 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Aye

Aye


Počet príspevkov : 16
Sláva : 3736
Join date : 27.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue0/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (0/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 8:04 am

Aye

Po chvíľke, som sa sama odtiahla a odstúpila ďalej.
"Ja.. prepáčte.." Ospravedlnila som sa znova a na oboch sa pozrela. Bolo to síce pekné, tieto chvíle a tak.. ale.. úplne som zabudla prečo tu vlastne som. Blížilo sa niečo, čomu som nemohla zabrániť no musela som sa toho zúčastniť. Bola to moja povinnosť.
"Rada by som sa k vám pridala.. ak by vám to nevadilo.." Začala som a na chvíľku som sa obom pozrela do očí, ale len na chvíľku, po tom som znova sklopila oči a začala sa za chrbtom hrať s prstami.
".. som tu však z istého dôvodu.. prosím, odíďte odtiaľto.. zmení sa to tu na bojové pole a ja nechcem, aby sa vám niečo stalo. Keď to skončí.. pokúsim sa vás nájsť." Ustúpila som o krok a len som ich sledovala. Bolo mi na očiach vidieť, že som.. proste chcela aby odišli. Nechcela som aby sa do tejto nezmyselnej vojny zaplietli. Ja som.. ale ako som už povedala, nemala na výber. Bolo mojou povinnosťou pomáhať ľuďom. A nikde to nebolo potrebné viac než vo vojne. Sama som neplánovala bojovať.. ale liečiť. Nebola som ten typ ktorý by bezváhania niekoho iného zabil. 
Návrat hore Goto down
Wimzil

Wimzil


Počet príspevkov : 41
Sláva : 3785
Join date : 21.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue0/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (0/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 10:14 am

Wimzil.

Přikývnu na její rozhodnutí.
"Jistě radi tě přijmeme mezi nás." řeknu. Poslechnu si její výklad. Zřejmě se tu mělo semlýt. Nevěděl jsem co je v téhle zemi zač a nebo v čem je ale jak se říká "Nehas co tě nepálí". Rozhodně jsem neměl zájem si nechat koleno vrtat kvůli někomu koho ani neznám a za co? Aye mi přišla jako sympatická dívka. Rozhodně s ní budu rád cestovat jen to může počkat. Beztak to bude jen nějaké potyčka. Nic velkýho.
Pokrčím rameny nad takovými úvahami. Podívám se na Nullam.
"Pokud chceš pomoct "kamarádce" klidně do toho. Kdyžtak si vás pak najdu. Pokud ne tak vyrážíme podle plánu." řeknu naposledy se usměji a odcházím směrem z města.

-přesun-
(sry že přeskakuju ale nwm jak tu zítra budu a chci tenhle post mít za sebou co nejdřív xD)
Návrat hore Goto down
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4187
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
    Skalisko - Stránka 5 Left_bar_bleue12500/12500    Skalisko - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (12500/12500)

    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 EmptyNe marec 30, 2014 12:32 pm

Skalisko je dočasne uzavreté z dôvodu rebélie a bežné obyvateľstvo bolo vyhnané do polí.
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
Sponsored content





    Skalisko - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Skalisko       Skalisko - Stránka 5 Empty

Návrat hore Goto down
 
Skalisko
Návrat hore 
Strana 5 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V Popol a Prach :: Svet :: Usiana-
Prejdi na: