V Popol a Prach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V Popol a Prach


 
DomovEnzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond EmptyHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
Damien

Damien


Počet príspevkov : 5
Sláva : 2998
Join date : 30.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond Left_bar_bleue0/12500Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond Empty_bar_bleue  (0/12500)

Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond Empty
OdoslaťPredmet: Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond    Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond EmptyPo marec 31, 2014 4:41 am

Meno postavy:
Enzryn Essamquawore z klanu Samond - v preklade z jazyka klanu Samond „Enzryn“ – Šíp, „Essamquawore“ – ranná rosa. V celistvom preklade to znamená „Šíp ktorý pretína rannú rosu“.

Titul:  
„Talel“  -  V eldarštine označenie pre „Človeka ktorý nepochádza z krajiny vyvolených“ . V dávnej minulosti Eldari takto označovali cudzincov. Enzryn si toto meno vyslúžil po niekoľkých výhrach  v aréne. Keďže bol pre Eldarov veľmi výnimočnej rasy, označili si ho ako „Talel Inadkal“ – Cudzinec šampión. Časom sa to však skrátilo iba na cudzinec. Keďže Enzryn nikdy Eldarom nepovedal svoje skutočné meno, začal sa tak sám nazývať.
Vek:
25
Pohlavie:
Muž
Rasa:
Simian
Výzor:
Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond Dark_elf_warrior___concept_3_by_arsinoes-d51bycj
Miesto pôvodu:
Usiana
Miesto pôsobenia:
Ursiana
Organizácia:

Vybavenie:
Železný jednoručný krátky meč
Dýka
Luk a tulec so šípmy
Čierny plášť s kapucňou
Alkohol
Brúsny kameň
Zameranie:
Enzrym sa sústredí hlavne na lov koristi. Vyhliadne si ju a jednoducho ju šípom zabije. No je taktiež výborný v používaní meča ktorého majstrovstvo sa naučil v dobách keď ako gladiátor bavil preplnenú arénu v Farker's city. Luk sa učil ovládať už od mala. Ako člen rasy Simian je preňho byť lovcom prirodzené.  Keďže niekoľko rokov prežil v divočine, je veľmi zbehlý v survivale.
Historia:
Slnko pomaly vychádzalo. Zem bola prikrytá rannou rosou. Všade ticho, iba vietor víril kvety.  Tichom sa zrazu predral výkrik novonarodeného syna náčelníka klanu Samond. Nového vodcu a bojovníka týchto nezdolných lovcov. Novú nádej, ktorá svieti v temnote úpadku tohto klanu, matka zavinula do plienok a ihneď poslala po svojho manžela – Risicka, ktorý aj napriek očakávanému narodeniu svojho dieťaťa nezabudol na svoje povinnosti vodcu a zobral svojich najlepších mužov na lov zvery, ktorej mäso bolo potrebné pre prežitie. Zatiaľ čo malý Enzryn sal mlieko z pŕs  svojej matky, ona mu spievala pieseň. Pieseň, ktorá fungovala ako požehnanie pre budúcich lovcov klanu Samond už po desiatky desiatok rokov. Každá matka túto pieseň pozná. V jazyku klanu sa v nej spieva: „Nech je tvoj šíp presný a ruka pevná. Nech bohovia požehnajú tvoj lov a nikdy ťa neopustia. Ty si z klanu Samond, klanu dávneho a víťazného. Z klanu praotca Periseho.“ Po dospievaní pesničky, keď bolo dieťa nakŕmené, prišiel starší klanu, vyzdvihol ho do výšky a opýtal sa matky: „Aké meno dávaš svojmu synovi?“ Ona odvetila: „Enzryn Essamquawore“ čo v preklade znamená „šip, ktorý pretína rannú rosu“.  Starší pokračoval „Enzryn Essamquawore – nech sa tvoji nepriatelia boja tohto mena a v strachu pred ním utekajú“. Po týchto slovách ho vrátil k matke ktorá ho uspala. No odpočinúť si veľmi dlho neodpočinul. Po chvíli sa vrátil z lovu jeho otec aj s niekoľkými mŕtvymi uzardmi.  Tie prašivé mŕtvoly zhodil na zem a ihneď vbehol do stanu ku svojej manželke. Pobozkal svoju ženu a vzal chlapca do náručia.  Matka čakala že aj otec niečo povie, no prišlo niečo čo je cennejšie a výrečnejšie ako všetky slová. Samotný Risick, veľký náčelník klanu Samond sa pri pohľade na svojho prvorodeného syna a dediča rozplakal.  Vtedy uvidela matka tak krásny vyjav ktorému sa nič nevyrovná. Obraz otca s prvorodeným.  Vrátil svojho syna späť matke a odišiel sa starať o potravu. Desať dní po tom ako žena porodila mohla opustiť stan a zaradiť späť ku klanu.  Týmto dňom začali všetky hostiny a oslavy na počesť nového potomka a budúceho náčelníka.  
Enzryn rástol a mocnel. Matka mu zatiaľ porodila ďalších 2 súrodencov. Staršieho Tasada a mladšiu –Tianinu.  Enzryn prežil svoje detstvo hraním sa so svojím ,o dva roky, mladším bratom.  Spolu prežívali väčšinu času. Spolu sa učili šermovať, spolu sa časom učili ako prežiť. Mali spoločných učiteľov a mali spoločných priateľov. No raz prišiel veľký úder pre nich oboch. Matka pri pôrode ich ďalšieho brata,Ingyna, zomrela. Brat bol, chválabohom, zdravý a prežil to.  Tu sa začala pre Enzryna nová úloha. Musel čiastočne zastúpiť matku pri výchove. Už to neboli detské hry ale zodpovednosť.  Časom sa všetkým svojím súrodencom odcudzil, keďže sa ich snažil vychovať. Taktiež vždy viac a viac trénoval na to, aby bol pripravený prežiť skúšku dospelosti a neskôr v budúcnosti stať sa náčelníkom.  Nemám voľný čas a časom stratil všetky priateľstvá. Nepoznal nič iné ako povinnosti. Stal sa jedným z najlepších. Mnohý mu hovorili že ho čaká budúcnosť porovnateľná so životmi dávnych hrdinov - praotcov. Život sa s ním nehral. Lukostreľba, schopnosť prežiť, boj s mečom, bojové taktiky, spoznávanie okolia, to všetko musel zvládnuť. Musel zaobstarať potravu pre svojich súrodencov, musel im navariť nejaké jedlo, musel ich nútiť do vzdelávania a chrániť ich pred ostatnými.  So svojím bratom sa neustále naťahovali. Sestru musel nútiť do štúdie mágie, nakoľko vedel, že raz to bude potrebovať. Bol to Enzryn kto naučil svojho najmladšieho brata rozprávať a neskôr aj čítať. To všetko robil Enzryn do veku svojich 11 rokov, kedy prišiel čas na jeho skúšku dospelosti.  
V deň, kedy jeho skúška začala, bol odvedený spolu s náčelníkom, svojím otcom, mimo tábora. Sprievod im robilo 6 lovcov a jeden zo starších, ktorý mal povedať svoje požehnanie lovca. Prešli asi kilometer kým nenatrafili na púštnu Nagu. Keď ju ulovili, staršina zobral ostrú dýku a vyrezal jej srdce. To srdce ešte rozkrájal na polku a zobral krv z jeho vnútra. Tou pomazal Enzryna a vyriekol: „Vráť sa k nám ako lovec zocelený bohmi alebo sa odíď k predkom ako hrdina, ktorý padol pri boji.“ Po týchto slovách sa Enzryn rozlúčil so svojim otcom. Ten mu dal Luk, 12 šípov, meč a dýku. Na rozlúčku ho so slzami objal. Možno aj posledný krát.  
Skúška bola tvrdá. Enzryn nikdy nevedel či sa zobudí na ďalší deň. Vďaka svojej schopnosti počuť vodu nikdy problém s vodou nemal.  To isté aj s nepriateľmi. Keďže počul krv, nikdy ho žiadny banditi ani zvieratá neprekvapili. Dokázal sa pohybovať mimo zraku ľudských očí. Ostatné rasy spočiatku po ňom nachádzali stopy, no aj tých sa naučil zbavovať. Nikdy neostával vo voľnom priestranstve, ale našiel si nejakú jaskyňu kde by sa vyspal. Poprípade vyvraždil tábor nejakých banditov alebo obchodníkov, ktorý nemali šancu ho kvôli jeho tmavej pokožke v tme vidieť.  Niekedy ich iba jednoducho vykradol. Takto mal vždy prísun šípov, jedla, obväzov a alkoholu na dezinfekciu. Niekedy sa dostal aj do problémov, no nikto ho nedokázal uloviť.  Takto fungoval rok a pol.  Nikdy nedokázal natrafiť na nič výnimočného. Prechádzal mnohými ruinami, no nikde nič nenašiel.  Myslel si, že sa už nikdy nebude môcť vrátiť späť, ku svojmu kmeňu. Počas jedného z nočných blúdení uvidel na púšti krásnu oázu. Husté porasty stromov vytvárali dokonalý kruh, čo bolo dosť podozrivé. Išiel teda skontrolovať túto oázu.  Pomalými, tichými krôčikmi vstúpil do oázy.  Približoval sa k stredu. Podľa sluchu vedel že tam je voda a zviera. Podľa sily pulzu krvi cítil, že to zviera je niečím iné.  Bol to krásny jeleň s parohami, ktoré žiarili ako mesiac. Podľa jeho znalostí o legendách svojho kmeňa a podľa nápisov a malieb, ktoré študoval v ruinách to bol mystický Aleess, jeleň ktorý prináša život. Pomaly sa k nemu priblížil a keď bol dostatočne blízko, rýchlo tasil meč a zaútočil Aleesovi na hlavu. No ten hlavu skrčil a tak mu Enzryn iba odštiepil kus parohu.  Aleess utiekol, zmizol vo vzduchu a celá oáza sa po niekoľkých minútach rozpadla a uhnila. Dokonca aj jazierko sa vyparilo. Neostalo po ňom nič, iba kus parohu. Ten si odložil a vydal sa hľadať svoj kmeň.  Keď rozprával starším o tom,  čo videl, nikto mu neveril. Až keď ukázal žiariaci kus parožia, začali mu veriť. Týmto jeho skúška skončila a bol znova pomazaný krvou Nagi, no tentokrát  to bolo požehnanie pre budúceho náčelníka.  Znova sa stretol so svojimi súrodencami. Z Tasada sa stal výborný lukostrelec, Tianina sa stala veľmi zbehlou v mágií a najmladší Ingyn už dokázal napnúť luk a vystreliť šíp. S Tasadom sa aj naďalej neustále naťahoval a hádal, no tentokrát došlo už aj k bojom s drevenými mečmi.  Neprešlo veľa času a d aj Tasad išiel na svoju skúšku dospelosti. Počas jeho neprítomnosti Enzryn chodil na lov s ostatnými lovcami, neustále sprevádzal svojho otca aby sa oboznámil s povinnosťami náčelníka a pomaly si začal hľadať aj nejakú tú ženu aby ju pojal za manželku a tá mu neskôr porodila krásnych a mocných synov.  Čas letel a Tasad sa nevracal.  Pomaly sa všetci zmierili s tým, že Tasad odišiel k predkom. Enzryn si zatiaľ našiel krásne dievča - Erler, no musel najprv prebrať miesto náčelníka, aby ju mohol pojať za manželku.
Raz, keď mal pätnásť a išiel na lov, ostávali cez noc v divočine. Rozložili si tábor a čakali. Bol tam on a traja ďalší lovci. Striedali sa na hliadke, lenže nakoniec všetci zaspali. Prebudili ich až siete do ktorých boli pochytaný ako divá zver. Boli zviazaný a pobitý, dvaja dokonca ubitý na smrť. Vzali ich na karavany a odniesli do Séme, kde ich predali do otroctva.  Tu Enzryn slúžil u jedného z otrokárov. Nikdy sa nenechal skrotiť a vždy bol agresívny. To sa otrokár rozhodol využiť vo svoj prospech a urobil z Enzryna gladiátora. Trénoval sa v boji s mečom od najlepších šermiarov v Séme. Od gladiátorov-šampiónov, ktorý boli v rovnakom luduse ako on. Enzryn nebol silný, no bol rýchly a mal vysokú výdrž.  Prišiel prvý zápas v aréne proti obrovskému brutovi, ktorý bol neskutočne pomalý. Enzryn niekoľkými šikovnými útokmi a výpadmi  svojmu súperovi odrezal hlavu.  Prichádzali ďalší a ďalší súperi a Enzryn vždy vyhrával. Ostával neporazený. Dostal pomenovanie „Talel Inadkal“ – Cudzinec šampión.  Po desiatich rokoch vyhrávania prišiel jeden zvláštny deň. Deň vykúpenia. Prišiel Lord Pethys di Murgar,ktorý ho odkúpil od otrokára za obrovské peniaze. Stal sa jeho šípom. Enzryn sa stal lovcom, lovcom ľudí.  Slúži tomuto lordovi pri jeho politickej hre.

Povaha:
Enzryn je chladný človek.  Vždy ostáva nad vecou a udržiava si chladnú hlavu. Iba málokto si zaslúžil od neho nejakú tú emóciu alebo empatiu.

Vzťahy:
Enzryn si nevytvára veľa hlbkových vzťahov, ale ak ich vytvorí tak si ich aj cení.
Klan: V klane bol známy a populárny. Najbližšie puto si udržiaval so svojím otcom a súrodencami
Lord: S lordom si udržuje dobré vzťahy, nakoľko to je on kto ho vytiahol z biedy otroctva a znova mu dal slobodu

Sny a ciele:
Nájsť Aleess.
Zjednotiť Simianov do jednotného národa na ktorého čele bude stáť on samotný.
Fóbie:
Bojí sa že vtedy, keď bude potrebovať svoju ruku najpevnejšiu a šíp najpresnejší, tak zlyhá.
Viera:
Verí v Merigu, Baruga a Ehren
Návrat hore Goto down
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 3474
Join date : 13.02.2014
Age : 26
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond Left_bar_bleue12500/12500Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond Empty
OdoslaťPredmet: Re: Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond    Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond EmptyPo marec 31, 2014 5:02 am

Povolené, ak nájdu iný admini nejaké chyby, nech charakter prešetria, ale zatiaľ môžeš hrať Very Happy

_________________
Inteligencia ľudstva je konštantná, len ľudí stále pribúda
Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond 925d5a63d3ecd1dac3850cd67e32a14b
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
 
Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V Popol a Prach :: Postavy :: Povolené postavy-
Prejdi na: