V Popol a Prach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V Popol a Prach


 
DomovSkupiny vo svete EmptyHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Skupiny vo svete

Goto down 
AutorSpráva
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 3474
Join date : 13.02.2014
Age : 26
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Skupiny vo svete Left_bar_bleue12500/12500Skupiny vo svete Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Skupiny vo svete Empty
OdoslaťPredmet: Skupiny vo svete   Skupiny vo svete EmptyNe marec 30, 2014 1:37 pm

(Toto nie sú herné cechy, sú to proste skupiny ľudí, lepšie povedané druhy skupín ľudí či iných tvorov, ktoré by ste mohli na svojej ceste stretnúť.)

Meno:
Kočovníci, pútnici a cestovatelia
Možný počet členov:
2 až 20-ti
Možné nebezpečenstvo:
Malé
Popis:
Tento druh je hneď zoskupením niekoľkých skupín ľudí, na ktorých by ste mohli naraziť. Sú to cestovatelia, spravidla mierumilovný. Nemajú potrebu robiť problémy a vlastne je dosť veľká pravdepodobnosť že by vám aj nefinančne pomohly, napríklad by sa mohli podeliť o svoje zásoby jedla či vody, ak by videli, že trpíte núdzou. Každý kto ich stretne je v podstate šťastlivcom pretože vie, že je aspoň sčasti na bezpečnej ceste. Je veľmi dobré sa k takejto skupine na nejaký čas pridať, ak máte spoločn´ucestu. Pomoc neodmietnú, uvítajú ju.

Meno: Karavány
Možný počet členov:
20-ti až neurčito
Možné nebzpečenstvo:
Malé-stredné
Popis:
Pri tomto druhu si už treba dávať pozor, aj keď nie moc veľký. Najbezpečnejšie a zároveň aj najlepšie vyzbrojené a chránené sú práve obchodné karavány ku ktorým sa človek môže bez problémov pridať. Horšie je to už napríklad s vojenskými, pri ktorých si vás pokojne môžu pomýliť s nepriateľom a nie každý kapitán takýchto karaván berie zajatcov živých. V Karavánach sa nachádzajú aj obchodníci s ktorými je možné často vyjednávať rozličné ceny.

Meno:
Zbojníci, piráti a lapky
Možný počet členov:
5 až neurčito
Možné nebzpečenstvo:
Stredné, málokedy veľké
Popis:
Zväčša veľmi agresívna banda ľudí ktorých zaujíma len lump a to, koho a ako okradnúť. Nepúšťajú sa vška do boja, ak si nie sú takmer 100% istý že majú predom vyhraté. Nečakajte ani žiadny priami útok, zväčša.. sú podlí aj keď z taktiky moc nepobrali. Sú to v podstate amatéri svojej práci. To však neplatí ani tak o pirátov ktorý môžu byť až nepríjemne nebezpečný no prevažne na lodi, či na svojich prístavných základniach. Im nehrá do karát ani tak sila jednotlivcov, ako skôr počet, je ich naozaj veľa.

Meno:
Dezertéri
Možný počet členov:
1 až 2 jednotky, málokedy viac. (jednotka = 12 vojakov)
Možné nebezpečenstvo:
Veľké
Popis:
POZOR!! veľmi nebezpečné oddieli. Sú to vojaci ošľahaný bojom ktorý boli natoľko schopný, že dokázali utiecť, a často sa aj prebiť cez vlastné jednotky k "slobode" Dezertéri majú výcvik, kapitána, taktiku a hlavne zbrane. Nie je moc rozumné púšťať sa s nimi do boja. Dezertéri nikdy nezaútočia na nejakých strážnikov či vojakov, kvôli tomu, aby neprilákali "úklidovu čatu". No pre ostatných predstavujú pomaly najväčšie nebezpečenstvo na cestách. Málokedy zabíjajú a len málokedy útočia bez nejakého oslovenia. Často sú profesionálny a najprv svoje potencionálne koristi vyzvú k tomu, aby sa vzdali všetkých možných cenností. Niektorý sú však slušnejší, an iektorý pomenej . Niektorý vám nechajú jedlo, no niektorý vás pokojne okradnú aj o opasok.

Meno:
Dobrodruhovia
Možný počet členov:
1 až 5
Možné nebezpečenstvo:
Malé, veľké, veľmi veľké
Popis:
Táto skupina už závisí na každom jednotlivcovi samostatne. Môže sa jednať o nie práve silnyćh dobrodruhov, ktorý sa vyžívajú len v cestovaní a sem tam nejakých dobrodružstvách, ako aj pokojne silných mágov dosť na to, aby sami skolili draka. Je naozaj ťažké určiť z pohľadu silu dobrodruha, preto sa neodporúča si proti nim moc začínať. Často sa dostávajú do potýčiek so zbojníkmi a len málokedy prehrajú.

Meno:
Hliadky
Možný počet členov:
2
Možné nebezpečenstvo:
Nulové (v prípade ak nie ste bandita)
Popis:
Jedná sa o nebojové hliadky ktoré zasahujú čo sa týka bojových situaćií len v tedy, ak si sú istý svojou prevaohu. Nedajte sa oklamať, sú to veĺmi dobre cvičený bojovníci no s rýchlimi koňmi, ľahkou zbrojou a často pomocníkmi ako sokoly či poštovné sovy. Slúžia na hliadkovanie obchodných ciest pri čom keď uvidia napríklad skupinu banditov, alebo ju čo i len zaznamenajú, vyšlú správu na veliteľstvo ktoré vyšle potrebnú silu na odstránenie nebezpečenstva.

Meno:
Dorážači
Možný počet členov:
Podľa potreby
Možné nebezpečenstvo:
Obrovské, nulové ak nie ste bandita či hladaná osoba
Popis:
Dorážači sú vysielanú hliadkami na lovenie dezertérov, banditov, lapiek, pirátov či potulných dobrodruhov na ktorých je vypísaná odmena. Ak ich uvidíte, pravdepodobne nejdú po vás a radśej im uhnite z cesty. Majú rýchle no mohutné koňe, stredne ťažké brnenia a profesionálny výcvik. Nikdy nenájdete jedného osamote, ak aj nájdete, viete že tam nieje sám.

_________________
Inteligencia ľudstva je konštantná, len ľudí stále pribúda
Skupiny vo svete 925d5a63d3ecd1dac3850cd67e32a14b
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
 
Skupiny vo svete
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V Popol a Prach :: Pramene :: Informácie o svete :: Globálne informácie-
Prejdi na: