V Popol a Prach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V Popol a Prach


 
DomovObrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Obrancovia Skaliska (Rebelovia)

Goto down 
+2
Blackness
Krahulec
6 posters
AutorSpráva
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4174
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue12500/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyNe marec 30, 2014 12:31 pm

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Dungeon_concept_03_by_bpsola-d60iqwa

Skalisko, sídlo rebelského kráľa, sa v časoch vypuknutia rebélie začalo meniť na nepoznanie. Obyčajné obyvateľstvo bolo postupne vyhodené z ulíc, zatiaľ čo okolité mesta vydrancované pre "podporu kráľa" . Hradby získali množstvo drevených samostrelov a podobných vylepšení, ktoré si mohol rod di Murgar, ako najbohatší rod dovoliť. V prádznych domoch teraz prespáva armáda, zložená z obyvateľov ríše a cechov, no bohatšie rodiny stále ostávajú vo svojich domoch ako morálna podpora vlastného kráľa. Predstaviteľa cechov a organizácii, ktoré stoja za novou vládou, či už z morálneho alebo finančného hľadiska, obývajú vnútorný hrad Skaliska, po boku kráľa, kde preberajú vojenské stratégie.
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
Blackness

Blackness


Počet príspevkov : 43
Sláva : 3710
Join date : 09.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue300/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (300/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyNe marec 30, 2014 1:39 pm

Hizashi

Prichádzal som do tábora rebelskej armády odpočatý a čerstvý. Cesta bola príjemná a ubehla mi celkom rýchlo. Bol to pre mňa nezvyk cestovať bez svojho verného psieho spoločníka Rexara a často som rozmýšľal o tom ako mi jeho prítomnosť chýba. Ak ešte niekedy v živote budem mať to šťastie a stretnem Drevokocúra, prisahám že ho vlastnoručne pripravím o život za to čo vykonal ! Bol som na Drevokocúra nasraný nie je len preto že mi ten hajzel zabil psa ale mal ešte toľko drzosti aby uniesol princeznú a nechal si celú odmenu pre seba.
Zhlboka som sa nadýchol a vypustil z hlavy myšlienky na zradcu Drevokocúra. Vonku bolo príjemne teplo a horúci letný vánok mi rozvýjal vlasy. Mal som rád takéto počasie, bol som na neho zvyknutý z prašnej zeme, zimu som príliš v obľube nemal.
Tábor sa rozkladal v opustenom meste, aj keď som si bol istý že obyvatelia tohto mesta ho neopustili dobrovoľne. Kvôli vojne dvoch pajácov trpia zbytočne aj nevinný ľudia... Mesto bolo dosť veľké a vládol tu veľký zhon a hluk. Kopa ľudí v brneniach pobehovala sem a tam, mnohí po sebe niečo kričali alebo sedeli pri stoloch a hrali kocky alebo popíjali pivo. Páčilo sa mi tu. Bol som dlho na ceste sám takže som tešil kedy zájdem do krčmy na pár sudov piva a vypočujem si nejaké novinky zo sveta.
Ešte predtým som však musel niečo urobiť. Ak som sa chcel pridať do vojny a zarobiť si takto nejaké peniaze, musel som sa pridať k nejakej organizácii. Od chlapov ktorí popíjali pri stole neďaleko mňa som za dozvedel kde sa nachádza hlavný stan Modrích Barbarov a tak som sa tam vydal.
Chcel som sa nechať zapísať ako ich člen a pridať sa do vojny ktorá sa odohrávala medzi Royalistami a Rebelmi. Príliš som sa nestaral prečo sa tu vlastne bojuje, pokiaľ mi za moje služby zaplatili, nezaujímalo ma to.
Dorazil som teda k hlavnému stanu Modrích Barbarov a obzeral si ho. Bol to veľký stan v príznačnej modrej farbe, ktorí obklopovalo zopár menších stanov. Bez ďalších okolkov som teda vošiel dnu a podišiel k stolu na ktorom bola nejaká hrubá kniha a za ním sedel chlapík v brnení s prísnym výrazom na tvári. "Chcel by som sa pridať k Modrým Barbarom" prehovoril som k nemu. Chlapík zdvihol pohľad, zahľadel sa na mňa a s miernym úsmevom odvetil "S tým nebude problém. Vyplň toto a podpíš sa. Potom choď dozadu kde dostaneš tetovanie aby si sa vedel preukázať že k nám patríš" Hneď ako dohovoril vytiahol spod stola papier a brko s atramentom. Podal mi aby som ich vyplnil. Stačilo tam napísať svoje meno, rasu a pôvod čo som aj spravil a papier bez slov odovzdal tomu chlapovi. Hneď na to som sa postavil a odišiel dozadu kde už čakal chlapík s ihlou v ruke aby ma mohol otetovať. Vyhrnul som si teda brnenie nad lakeť a nechal aby mi vytetoval modrý znak Modrích barbarov na predlaktie.
Po dokončení tetovania som sa vybral preč zo stanu pričom som na odchode kývol zapisovateľovi na pozdrav. Vybral som sa rovno ku krčme, sadol si za stôl a objednal si pivo. Kým mi priniesli pivo zapálil som si fajku a vyložil si nohy na vedľajšiu stoličku. Páčilo sa mi že posedenie bolo vonku a tak som mohol nerušene sledovať okolitý ruch. Čašník mi priniesol pivo a ja som si z chuti odpil.
A tak som tam sedel, popíjal a oddychoval. Mal som za sebou dlhú cestu, tak som si to aj zaslúžil...
Návrat hore Goto down
Valar

Valar


Počet príspevkov : 6
Sláva : 3694
Join date : 14.02.2014
Age : 26
Bydlisko : Klíče nechceš?

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyPo marec 31, 2014 8:42 am

Rollo Dar Nocticus

Po dlouhé cestě jsme se konečně blížily do tábora, seděl jsem v sedle svého oře a cválal po vyšlapané cestě v zemi, vítr mi vlál do vlasů, chvílema mě to ale celkem řezalo do obličeje, se mnou samozřejmě jela i má družina, dohromady to bylo 100 mužů, cestou jsem si vybavoval můj odjezd ze sídla, přemýšlel jsem nad tím že jsem asi nezakončil možná má poslední slova se sestrama nejlépe, heh, poslední slova? To jsem asi přehnal, nevadí, ve chvíli kdy už jsme byly skoro u tábora jsem se pousmál, protože to byla dlouhá cesta, těšil jsem se až si dám pohár studeného piva, ale hlavně mě zajímalo kdo budou moji spolubojovníci, doslechl jsem se že nějaký člen rodu Dar Volthes prý stojí na straně Royallistů, doufám že je to jen fám, protože pokud ne bude to asi můj konec, zrovna jsme dorazily do tábora, sesednul jsem z koně a přemýšlel jsem, kde bude něco jako velitelství, nakonec jsem se vydal k muži který stál opodál se zeptal se ho, kde najdu velitelství, nebo kde alespoň ohlásit svůj příchod, on jenom ukázal, vydal jsem se podle něj, cestou jsem viděl pár dětí, nebo i starších lidí zalezlích v ulicích, bylo mi jasné proč nejsou doma a nesedí u krbu, ale s tím sem nemohl nic dělat, nakonec jsem k budově došel a mohl vstoupit dovnitř, teplota uvnitř byla úplně jiná než veku, protože venku už byla tma, byla tam výrazná zima, naopak uvnitř bylo krásné teplo, ohlásil jsem svůj příchod, nahlásil jsem taktéž počet příchozích, člověk který zde seděl si to zapsal a pokynul, že už mohu jít, a tak jsem šel, vstoupil jsem před dům a celkově se porozhlédnul po okolí, nakonec jsem se vydal najít nějaké místo s pitím, také jsem měl celkem hlad, doufal jsem že mě tam obslouží, když už jsem místo konečně našel, sedělo tam pár mojich podřízených, pokynul jsem na pozdrav a k nim jsem jen mihotavě promluvil "Jak jsem předpokládal" lehce jsem se pousmál a šel jsem k pultu, tam jsem si objednal pivo a přisunul stoličku, vedle mě seděl obr, raději jsem nepromlouval, slyšel jsem že obři se lehce naštvou, a já ho rozzuřit nechtěl, když mi pivo přinesly poprosil jsem ještě o něco k jídlu, bohužel, číšník řekl že jediné čím mě může obsloužit je suchý tvrdý chléb, a tak jsem ho raději odmítnul, upil jsem piva a rukou setřel vousy které mi udělala pěna
Návrat hore Goto down
Kazuma

Kazuma


Počet príspevkov : 6
Sláva : 3713
Join date : 17.03.2014
Age : 28

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyPo marec 31, 2014 10:30 am

Kazuma Sumizometsuki



Niekedy, keď som žil ešte v chráme a nebolo to ani dávno než som odtiaľ odišiel, vždy som si predstavoval aké je to žiť niekde inde ako práve  tam. Snil som o tom, ako budem spoznávať okolitý svet, ktorý je tak veľký žeby som ho možno nestihol ani celý prezrieť. Pravdou je, že som si to celé predstavoval trocha inak, ako práve teraz. Neprešiel ani mesiac od doby čo som opustil miesto kde som žil takmer celý svoj život a už sa na mňa hrnulo príliš veľa problémov. Nemal som kde bývať, nemal som dokonca ani dostatok zlata na to aby som sa mohol nejako zaobstarať a s mojou výrečnosťou sa mi nedarilo o to lepšie. Aspoň, že sa mi podarilo ukryť aspoň na nejakú dobu Yuki než sa nejako vyhrabem s tejto šlamastiky. Kráčal som už dlhé dni smerom na toto miesto o ktorom som sa dopočul od pocestných na mojich cestách. Hovorilo sa, že sa schyľuje k veľkému boju a tý,  ktorý tento boj prežijú dostanú veľmi dobre zaplatené a práve to ma prilákalo aj keď to nebol úplne pravý dôvod mojej cesty sem. Za celý svoj život som sa nikdy nestaral o nejaký majetok, lebo som ho ani nepotreboval. Možno som mal ostať pri lovení ale môj učiteľ hovoril, že ak sa nezapojím do takýchto ťažení, nikdy sa presláviť nebudem môcť tak to aspoň vyskúšam. Bol som si veľmi dobre vedomí prečo som to chcel podstúpiť aj keď tu bolo riziko toho, že som mohol behom chvíle na bojisku zomrieť. Ja som sa ale smrti nebál a už vôbec som si nemyslel žeby som skončil tak skoro, bol som veľmi dobre vycvičený, predsa len celý život, keď sa učíte len a len jedno a to bojovať tak sa na vás nalepí dosť a to či chcete alebo nie. Našťastie ja som bol ten prípad ktorého niečo také aj bavilo. Zdalo sa, že moja cesta sa chýli dnes ku koncu a že sa utáborím priamo na tom mieste kde som bol ale bohovia chceli aby som tábor objavil už dnes. Pred sebou som videl miesto odkiaľ vychádzalo svetlo a tak som tam zamieril. Veľa ľudom tam sa budem zdať primladý ale to nieje nič čoby ma mohlo nejako zaraziť. Dostal som sa do tábora a vyhľadal som niekoho, kto by mi povedal že kam mám presne ísť ak sa chcem zapísať do "služby". Tento rozhovor s tou dotyčnou osobou netrval veľmi dlho lebo mi takmer bez rozmýšľania ukázal cestu kadiaľ sa ďalej vydať v tomto tábore. Vo vnútri bolo príjemné teplo, ktoré ma zaplavilo pri vstupe do stanu. Vyplnil som bez zbytočných rečí všetko potrebné na to aby som mohol byť na strane "rebelov". Neotáľal som príliš dlho a odišiel som odtiaľ von smerom do krčmy v ktorej som sa usadil. Na svojej hlave som si upravil slamený klobúk ktorý tienil moju tvár tak aby mi do nej nebolo vidieť ale ja som okolo seba videl. Rozhliadol som sa po tomto mieste a mal som v pláne v tichosti sedieť a vďaka tomu sa dozvedieť nejaké informácie ktoré by mi v budúcnu mohli pomôcť. Obvykle, keď som niečo takéto robil tak som sa toho veľa nedozvedel ale dúfal som že tentoraz to bude inak aj keď som nevedel ani sám, že ako presne mi to pomôže.
Návrat hore Goto down
Damien

Damien


Počet príspevkov : 5
Sláva : 3698
Join date : 30.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyŠt apríl 03, 2014 9:09 am

Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond  

Ranné lúče mi začala dopadať na pokožku. Boli teplé a hrejivé. No neboli ničím v porovnaní s telom krčmárovej dcéry, s ktorou som strávil poslednú noc.  Odkryl som svoje nahé telo a obliekol som si nohavice. Ako som sedel na posteli, prešiel som si prstami po jazvách, ktoré mi pripomínali čím všetkým som v minulosti bol. Sám som nevedel čím som teraz. Každý deň som si kládol túto otázku. Aký je môj zmysel? Čo mám robiť? Má môj život vôbec ešte nejaký význam? Som stále otrokom alebo som slobodný? Vymenil som železné okovy za okovy dlžoby voči svojmu majiteľovi? Ma to robím nejaký cieľ? Nepotĺkam sa životom len tak? Prešiel som po každej jazve a rozpamätal som sa na každý príbeh, ktorý predstavovala tá jazva. Každá bola výnimočná. Z iného súboja, od iného človeka, no taktiež všetky značili moje víťazstvo a to, že som prežil všetky hry, ktoré so mnou osud hral.
Zozadu ma objala krčmárova dcéra. Jej veľké prsia sa pritlačili o môj chrbát a znova som pocítil teplo jej tela. Jej ruky ma obchytili na hrudníku, kde sa jej dlane spojili. Povedala mi: Včerajšia noc bola úžasná, no strašne krátka zároveň.   Kiež by sme si to mohli niekedy zopakovať. Otočil som sa a pobozkal som ju. Bol to bozk bez lásky, rovnako ako celá noc. Neišlo mi o lásku. O tú mi neišlo skoro nikdy. Chcel som si iba užiť, o nič viac neišlo. Všetky tieto naivné dievčatá si mysleli že je to láska čo k nim prechovávam, že všetko čo robím, robím z lásky. Zneužíval som ich slabosť voči tomu, že som cudzinec a neporazený gladiátor.  Pomaly som bozkami prešiel z jej pier až k jej krku. Počul som, ako jej krv začína pulzovať rýchlejšie, no prestal som. Pozrel som sa na ňu a odvetil som:„Rád by som ostal, ale kráľ ma čaká. Blíži sa búrka a ja som uprostred tej búrky.“  Vstal som a obliekol som si vrchnú časť odevu na ktorú som si pripevnil plášť. Dýku s mečom som si pripevnil o pás. Odišiel som z izby. Nechal som tam krásnu ženu nahú a rozpálenú pre mňa. Chcel som sa vrátiť a znova prežiť tu vášeň, ktorá rozpálila moje telo ako nič v poslednej dobe. No povinnosť ma volala. Ako som povedal, búrka je blízko. Tento krok bol od môjho pána odvážny, no on vie, čo robí. Druhý kráľ bol slabý a neschopný, môj kráľ bol veľký politik a stratég. No jedna z vecí ktoré ma netešili bolo to, že mesto sa preplnilo žoldákmi.  Všade bolo plno. Dokonca aj krčma, v ktorej som spal bola už z rána plná ožranov a opilcov. Predieral som sa tou spodinou cez celú miestnosť. Hudba hrala a ľudia tancovala aj keď ešte nebolo čo oslavovať.  Nedošlo ešte ani k prvej bitke, nie to k víťazstvu vo vojne.  Mnohý z nich ani nevedeli do čoho idú. Poblaznený chlapci, ktorý hľadajú hrdinské činy pod zástavou svojho kráľa lebo čakajú že im dá hory zlata a nespočet kur*ev ktoré budú môcť ošukávať až pokiaľ ich prirodzenia nebudú zoschnuté a krvácajúce. Aký hlupáci. Dostal som sa z krčmy, konečne na čerstvý vzduch.  
Mesto bolo rovnako ako krčma, úplne preplnené. Všade nejaký žoldák alebo dobrodruh.  Cieľ mojej cesty bol jasný – hrad. Bolo neuveriteľné sledovať ako sa z obchodného mesta stáva vojenská pevnosť. Obchodníci na trhoch vymenili svoje ovocie a zeleninu za zbrane a brnenie.  Pouličný hudobníci prestali hrať piesne o radostiach života a kráse lásky. Z ich hrdiel sa ozývali hrdinské eposy a piesne, ktoré oslavovali nášho nového kráľa. Deti sa prestali hrať na schovávačky alebo chytačky ale teraz sa hrali na vojnu. Netušia ešte čo je to vojna. To krviprelievanie a utrpenie manželiek vojakov.  Neuvedomujú si že to môže byť práve táto vojna, ktorá ich pripraví o rodičov.
No jedna vec sa nezmenila a to pohľady, akými ľudia na mňa hľadeli. Pohľad plný strach z neznámeho. Nikto nevedel čo som zač, aké mám zvyky. Mysleli si že som obyčajný barbar a čakali kedy sa zbláznim a pozabíjam ich. Klamal by som, kedy som povedal že niekedy po tom netúžim, ale teraz musím byť poslušný.
Cesta na hrad sa mi krátila a ja som každým krokom bol bližšie. Došiel som k hradnej bráne kde stali stráže. Tie ma samozrejme veľmi dobre poznali. Každou chvíľou prišiel nejaký lord so svojimi vojakmi podporiť môjho pána.  Pre nich tu bol krásny hlavný vchod so zlatou výzdobou a patričným uvítaním. Ja som musel ísť bočným vchodom. Najprv som zamieril do svojej komnaty. Z tej som si vzal luk a tulec šípov. Mojou ďalšou zastávkou bola kuchyňa. Nestihol som raňajkovať, keďže krčma bola plná. Zobral som si jeden kus pečiva a jablko. Hneď som ich aj zjedol a zapil bielym vínom. Keď som už bol posileným, zamieril    som do novovytvorenej trónnej sály, kde bol môj pán. Otvoril som obrovské dvere a vstúpil som. Napätie sa tam dalo krájať. Každý prišiel s nejakou stratégiou a každý tvrdil že tá jeho je najlepšia. Radcovia a mnohý lordi neustále hovorili môjmu lordovi, ktorý sedel na tróne, čo má robiť.  Ja som pomaly podišiel k jednému zo strážcov a čakal
Návrat hore Goto down
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4174
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue12500/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyŠt apríl 03, 2014 10:20 am


//Neoplatí sa čítať ak nemáte radi dlhé príbehy ktoré súvisia nepriamo z vašou postavou :)osobné sú pod tým



Rozruch spred jeho brán mu nedovolil spať. Díval sa, ako sa armáda Slabého Kráľa postupne šikuje a zoskupuje do obrovského množstva svetiel a táborov. Tak to má byť, otec to dokázal Ako mladý nebol Pethys najstarší zo svojich súrodencov. Paaram, Luciar a ďalší nenarodení súrodenci, ktorých nemal tú možnosť spoznať. No dnes bol už len sám.
"Miláčik, ako sa cíti môj budúci král Usiany?" to bola jeho manželka, ktorej pokožka bola bledá ako mlieko a jej pery červené ako krv, ktorá jej kolovala v žilách. Kráska. Nežne ho objala a sledovala spolu s ním tú nádheru prichádzajúceho sa boja.

***

Zadíval sa na svojich generálov, ktorými jemne označoval žoldnierskych hrdlorezov. Pôjdu prvý... Aj tak vyhrajeme bez straty jediného z našich. Pod jeho velením boli tri najznámejšie žoldnierske cechy, ktorých počet bol takmer polovica z jeho armády. Bol tam ešte Jegar di Swain, najbližší spriatelený rod. No zdalo sa, že žiaden z nich sa až tak nezaujíma o stratégie okrem Bronzového Kráľa, ktorý pod svojou helmou sa vždy tváril ako z kamena. On nie je žoldnier, on je skutočný kráľ svojich ľudí. Bude treba sa ho zbaviť.. A tak rozhovor pokračoval až kým sa nerozhodlo nad stratégiou, ktorá pohlcovala všetky tri kumpanje.
"Na našej strane bude samotný boh, vy len rozptýlite ich pozornosť a dáte im mizivú nádej víťazstva. " Rozosmial sa. Nikdy to nemohlo byť lepšie.


Zadíval sa na zoznam nových členov, hľadal výzvu hodnú seba samého. Pozoroval písmená, čakal kedy mu budú dávať zmysel, no vykašľal sa nato. "Čítaj!" Vykríkol na nejakého pacholka od Gardilčanov a sledoval ako vystrašene hapká slobá. Slabý červ pomyslel si vo svojej mysli keď od neho odchádzal do najbližšieho pajzla. Poznal svoj druh. Pivo.. a dorazil do miestnosti, ktorá bola pre obra príliš malá.
"Kde si chlpatý?" Vykríkol na celú miestnosť a hľadal sebe rovného... obra zo svojej rasy.
Sledoval miestnosť. Našiel ho. Hračka. Nebol to malý červ. Bol to obor. Obor nie je malý červ, pretože je veľký.
"My dvaja ideme do prvej línie, rozumieš, Guntar?" Vykríkol priamo na neho a nezaujímalo ho čo práve robí.
"Dáme stávku chlpatý?  Kto porazí viac hláv, ten bude vodcom nového klanu!!!" vythrol sud piva z pod pultu a spolu s jeho obsiahol ho do seba hodil. Ostatných si nevšímal... Malý červy

"Tá prerastená príšera znova ničí tento komorný podnik." Zašepkal mág do ucha Rolla, akoby boli prerušený uprostred príjemného rozhovoru. "Prosím o prepáčenie pane, málokedy vidíte bojovať obra proti obrovi a každá z týchto... Odpudivých bytostí má rado porovnávanie sily medzi sebou." Odpil si zo šálky teplého čaja, hoc netušil odkial mohli získať v tejto diere čaj. Usmial sa na mladého lorda a predstavil sa: "Dobrý deň pane, Weein, člen modrých barbarov, obyčajný služobník. A vy budete musieť byť Rollo Dar Nocticus, je docela česť vidieť niekoho z opozičných strán bojovať na našej strane. Ale tak, komu záleží na cti či uznaní, keď môže mať zlato a postavenie že?" znova si uchlípol, pozoroval jeho konanie.
"Mám pre vás ponuku, ktorá sa neodmieta: premýšľali ste niekedy nad tým, čo môžte dosiahnuť na bojovom poli? Povedzme zabitie kráľa?"
Videl, ako sa pred Ishana postavila skupina naliatych fúzatých, členov konkurenčného cechu. No na tom mu nezáležalo. Boli to len bábky oproti nim, skôr zbrane ako bojovníci.

>>>Kazuma
"Hej, šikmoočko, zdá sa že si stratený. Môžme si prisadnúť že?" Pozrel sa na svojich spoločníkov jeden člen fúzatých žoldnierov s maskou krakena. bez toho, aby čakal na tvoje zvolenie, si prisadol obkročmo, očami upierajúce na tie tvoje.
"Nikdy som nechápal vašu rasu. Vyzeráte ako sliepky. Dokážete len kotkodákať. " Znova sa rozosmial, kým sledoval stretnutie dvoch obrov. "Narozdiel od nich ste aspoň civilizovaný, nie je tak? Civilizované sliepky. " Snažil sa správať a znieť priateľsky, no na tom mu až tak nezáležalo. "Je pravda že vaše ženy pištia ako prasatá pri tom ako to robia? Na ich mieste by som robil to isté, nechať sa dotknúť holobriadkom ako si ty. Som si isý že ani nevieš ako ho máš používať. No to sa zmení chlape, keď dokážeš že už nie si Ishanom, že? Musíš spraviť dvanástku." Zapískal na jednu z čašníčiek, ktorej tvár bola tak červená ako väčšinu z prítomných štangastov. "Môžme začať hneď teraz, stačí ak sa k nám pridáš a staneš sa bojovníkom, nie len obyčajnou ženskou. " Položil krčmárku do svojho lona a neohrabane stisol jej prso.
"Tak čo hovoríš, šikmoočko? Okúsiš chuť pravej ženy a začneš dvanástku pod našim velením? "

Pethys di Murgar Starší

"Som kráľ" vyslovil rozdráždené, až mu z úst odpadol kus bravčového. "Odvedte mi ho z očí. Hodte ho mojej vnučke do jej ihriska. " odtrhol ďalší kúsok z mäsa a sledoval ako mu tú pliagu odnášajú z očí. Jeho čarodejná palica.
No jeho obľúbený gladiátor mu zlepšil náladu, pri ktorej sa dokázal usmiať. "Talel, môj vysnený gladiátor." a ponúkol mu miesto u svojho stolu. "Zdá sa že si užívaš svoju slobodu. No dnes s tebou nemôžem veľmi viesť nudné rozhovory. Dozvedel som sa o tom, že náš "Kráľ" sa chystá zaútočiť tento večer. Čo si myslíš? Aké sú naše šance?" chvíľu sledoval jeho reakcie. Chcel si ním byť istý.
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
Kazuma

Kazuma


Počet príspevkov : 6
Sláva : 3713
Join date : 17.03.2014
Age : 28

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyŠt apríl 03, 2014 11:09 am

Kazuma Sumizometsuki
Celú dobu som tam vysedával a počúval som dianie v celom hostinci. Za celú dobu čo som tam bol sa tam nič zvláštne nestalo. Dokonca som sa nedozvedel ani nič zaujímavé. Toto miesto nebolo vôbec nejako príjemné, voňavé alebo nejak zvlášť pekné. Bola to podľa mňa úplná diera ktorá bola plná ožranov, zabijakov a naivných ľudí ktorý popravde ani nevedeli do čoho idú. Ja som nad situáciou v ktorej som bol premýšľal racionálne. Vedel som že môžem zomrieť ale poznal som svoje zručnosti a aj keď sa to možno zdalo naivné veril som si, že to prežijem bez nejakej väčšej újmy na zdraví.Už by to mohlo začať aby som to mal za sebou. Prebehlo mi hlavou, keď som mal zatvorené oči.Z mojich myšlienok ma prebralo to že sa predo mňa posadil akýsi barbar alebo ako lepšie ho nazvať úplne obyčajný vojak s ich zvyčajným správaním ktoré sa prejavilo už v prvú sekundu čo sa ku mne posadil. Už vlastne to že sa ku mne posadil len tak značilo svoje ale možno sa teraz niečo vyberie v pred. Upravil som si klobúk na hlave a usadil som sa tak aby som naňho videl. Nie preto lebo som bol nejaký slušný alebo nejak tak ale chcel som vidieť presne ako sa správa. Tak trocha som chcel preskúmať jeho primitívne vystupovanie. Na tie jeho narážky som mu akosi príliš neodpovedal, vôbec ma neurážali a to si mohol aj všimnúť na mojej kamennej tvári ktorú len tak niečo nerozhodí a on už vôbec nie, keďže mi tie jeho reči boli popravde úplne ukradnuté. Pri tom ako hovoril som si znudene zívol. Nechcel som vyvolať nejaké rozbroje ale proste bol až príliš nudný. Hovoril o toľkých veciach o ktorých sa nehol sám presvedčiť a pritom sa ako keby presviedčal že o nich naozaj vie. A aj keby to tak nebolo mne sa to tak naozaj zdalo. "Prečo by som mal dokazovať to že niečím nie som, ak ním som?" Bol som hrdý na to že som Ishan a nemal som v pláne to popierať kvôli tomu aby si niekto ako on myslel o mne niečo lepšie. Predsa len za svoj život stretneme veľa nepriateľov a týmto som si ho znepriateliť mohol. "Hovoríš tu o niečom ako pravá žena ale mne pripadá ako by si mi tu ukazoval ku*vu. To nieje zrovna najlepší príklad." To čo som teraz povedal vôbec neznamenalo žeby som ho odmietol ale to čo som povedal sa mi zdalo ako pravda a to čo som mal na srdci som musel vždy povedať aj keď by som vážne niekedy mal držať jazyk za zubami. "Ale za tú dobu čo som tu musím skonštatovať že ste jediný, čo ste ma oslovil a asi len tak nikto lepší nepríde. Preto vašu ponuku prijímam a pridám sa k vám." Odpovedal som mu priamo smerom k nemu. Povedal som mu zasa to čo som si myslel úplne bez obalu. Mohol som ho tým odradiť tak žeby ma medzi seba už nechcel ale nemyslel som si žeby len tak odhadzovali od seba vojakov. Ale kto vie, možno si sebou istý boli až tak žeby to urobiť mohli ale to som už ja vedieť nemohol.
Návrat hore Goto down
Blackness

Blackness


Počet príspevkov : 43
Sláva : 3710
Join date : 09.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue300/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (300/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyPi apríl 04, 2014 2:13 am

HIzashi

V kľude som sedel v krčme, popíjal si pivo a bafkal si fajku. Premýšľal som nad nadchádzajúcim bojom a o tom čo prinesie. Chcel som pobiť čo najviac ľudských červov aby som stal slávnym a obávaným obrom.
Príliš som sa o diane v krčme nezajímal, nemal som chuť sa baviť s ostatnými. V tom sa dvere do krčmi rozrazili a vošiel dnu obor. Bol veľký asi ako ja a poriadne zarastený. Pribehol ku mne a začal na mňa vrieskať že budem stáť s ním v prvej línií. Popritom rozbil barový pult a vytiahol si sud piva ktorí vypil ako inak na ex. Budem v prvej línii s iným obrom ! Oči sa mi od radosti leskli a postavil som sa.
"BUDE PRE MŇA ČESŤ STÁŤ PO TVOJOM BOKU A ZABÍJAŤ MALÍCH ĽUDSKÍCH ČERVOV BRATKU!" Zareval som na neho a z celej silu mu udrel svojou hlavou do jeho hlavy na znak pozdravu. "Áno, kto porazí viac hláv slabých červov bude víťaz ! Pripime si na to bratku !" Hneď nato som rozbil aj zvyšnú časť pultu a vytiahol ďalšie dva sudy s pivom. Jeden som hodil druhému obrovi a obsah prvého som do seba nalial ako keď vylejete vodu do potoka. Silno a nahlas som si odgrgol a zareval "HOSTINSKÝ! TO CHCE OSLAVU ! PRINES ĎALŠIE SUDY S PIVOM !"
Vrieskal som na celú krčmu a bil sa pri tom o dušu po hrudi. Konečne nejaký rovnocenný parťák Pomyslel som si potešene pri pohľade na obra ktorí do seba nalieval celý obsah suda s pivom.
Návrat hore Goto down
Valar

Valar


Počet príspevkov : 6
Sláva : 3694
Join date : 14.02.2014
Age : 26
Bydlisko : Klíče nechceš?

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyPi apríl 04, 2014 8:27 am

Rollo Dar Nocticus

"Musíte tolik křičet?" Řekl jsem rozhořčeně. Nakonec jsem potichu dodal "Možná by se obři měly chovat více jako lidi, a né jako obři, možná by přestaly vše ničit!" zabručel jsem, celkem mě štvalo jejich chování, protože tím narušovaly klid ostatních. Já osobně jsem si chtěl před bojem ještě chvíli odpočinout, relaxovat, nebo si jen s někým popovídat, rozhodně jsem ale nechtěl poslouchat křik nějakého obra. Nadále jsem to ale neřešil, raději jsem mlčel, nechtěl jsem totiž nic unáhlet, a rozhodně jsem je nechtěl rozzuřit, slyšel jsem že rozzuřit obra se nevyplácí, potom už člověk nemůže rozzuřit nikoho, protože po rozzuření obra často lidé umírají. Proto jsem všechno upustil a nakonec jsem jen nadále popíjel své pivo. Neměl jsem zájem o konflikt, ať už s jedním, nebo druhým, a už vůbec né s oběma, věděl jsem že bych neměl šanci, přece jen to jsou obři, a navíc budou stát po mém boku na bojišti, a já si musím být jistý že záda mi bude chránit někdo, komu mohu věřit.
Návrat hore Goto down
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4174
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue12500/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptySo apríl 05, 2014 8:12 am

***

Ubehlo sedem hodín od chvíle čo obor s obrom dokončili pivnú súťaž a prihlásili sa do prvej línie spolu s ostatnými modrými barbarmi. A dvanásť od chvíle čo Kazuma Sumizometsuki uzavrel kontrakt s fúzatými žoldniermi. V tej istej chvíli, mladý lord Rollo ignoroval najväčšiu ponuku akú mohol dostať a zapísať sa do historiek. No tak sa už stáva, že pravý vodcovia upadnú do zabudnutia kvôli jedinému zlému rozhodnutiu.
V tom čase, pri roznesení polnočných zvonov sa ozval jediný výkrik. Smrť, inak sa nedokázal popísať. Ulicami sa niesli ďalšie a ďalšie výkriky, ktoré označovali ďalšiu a ďalšiu smrť z mnohých rán.  
Takmer každý sa prebudil, videl krvavý scenár, kde meče a kopí trhali telá na kúsky a krv skropila kamenné cesty. Boje sa viedli všade, no viac royalistov ich utekalo za nejakým cieľom.
Päsť, útvor v armáde čítajúc päťsto ľudí a jedného veliteľa, Valkýra sa snažili o najrýchlejší útok.  
Tí, ktorý mohli pozorovať z diaľky konfrontáciu, videli ako armáda vychádza zo stôk s zaostrenými čepeľami. Hlavný boj, kde sa nachádzala väčšina royalistov, bol blízko kasární a tam, kde väčšina bojovníkov "Nového Kráľa". Zvyšok utekal smerom na juh, asi jeden Prst (stovka vojakov) a posledný, možno päťdesiati sa rozbehli smerom k sídlu kráľovského rodu...

ČO UROBÍTE?


- Prenasledujete prst utekajúci smerom na juh -
- Utnete hlavu záškodníkom pri kasárňach -
- Pokúsite sa zastaviť útočníkov smerujúcich na hrad -
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
Kazuma

Kazuma


Počet príspevkov : 6
Sláva : 3713
Join date : 17.03.2014
Age : 28

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyNe apríl 06, 2014 7:13 am

Za tú dobu, čo som sa snažil niečo nové dozvedieť od toho týpka vo zvláštnej maske, ubehla pekná doba. Popravde som musel uznať, že som sa skoro nič nové ani užitočné nedozvedel. V tej krčme sa mi čím ďalej tým menej páčilo a nevedel som, že či teraz mám ďakovať za ten rozruch, čo sa začal vonku odohrávať. Neostal som ale dlho otáľať a vybehol som von, kde netrvalo dlho a narazil som na nepriateľov. Jeden s okoloidúcich nepriateľov na mňa zaútočil pri tom, ako som bežal nevedno ešte presne kam. Ja som rýchlim tasením svojej katany odrazil jeho zbraň a hneď som spravil výpad smerom na jeho krk. Telo toho človeka nehybne spadlo na zem a ja som sa vybral k kráľovskému sídlu. Možno je tu väčšia mela, ako tam kde teraz idem ale ak dostanú kráľa tak sme prehrali tak či tak. Cestou som stretol našťastie nejakého osamoteného nepriateľa a podarilo sa mi ho spacifikovať. Nikto z nich pre mňa nebol až takou nejakou veľkou výzvou. Možno to tak bolo lepšie, že to išlo tak ľahko ale to sa mohlo hneď v priebehu pár minút určite ľahko zmeniť. Mal som na pláne ísť brániť kráľovský rod, no nečakal som aj tak za to niečo viac. Šiel som proste robiť to čo som mal.
Návrat hore Goto down
Valar

Valar


Počet príspevkov : 6
Sláva : 3694
Join date : 14.02.2014
Age : 26
Bydlisko : Klíče nechceš?

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyUt apríl 08, 2014 5:24 am

Rollo Dar Nocticus

Po incidentu s obry jsem odešel pryč, vlastně jsem nevěděl proč jsem neodpověděl neznámému mágovy, chtěl jsem ale nějak mi to vypadlo z hlavy... Byl pro mne už připraven stan, v kterém jsem si také udělal pohodlí, ulehl jsem do postele a musím říct že jsem se opravdu prospal. Nakonec mě ale probudil rozruch, v mojí oblasti, otevřel jsem oči, všude byl oheň, který šel přes látkový stan vidět, najednou jsem uviděl stín nějakého muže, rychle jsem vstal a přešel k vchodu do stanu, stoupnul jsem si kus od něj a čekal co se bude dít, dovnitř ale vešel jeden z mích podřízených "Můj pane, útočí na nás!" vykřiknul, já jsem jenom kývnul. Rychle jsem se oblékl do zbroje a vydal ven, protože tento muž velel mojim jednotkám, dal jsem rozkaz aby šly ihned bránit hrad a krále, oni tak udělaly, v tu chvíli už  na mě zaútočil nepřítel, lehce jsem ho porazil, a vydal se blíž ke kasárnám, cestou na mě sice zaútočilo pár nepřátel, já jsem je ale lehce po jednom zabil, když jsem dorazil na místo, vyděl jsem masakr, všude byla krev a kasárny v ohni, přes jsem neměl v plánu vzdát se, a tak jsem započal obranu kasáren.
Návrat hore Goto down
Blackness

Blackness


Počet príspevkov : 43
Sláva : 3710
Join date : 09.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue300/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (300/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyŠt apríl 10, 2014 7:09 am

Hizashi

Po oslave s mojím novým priateľom obrom som zaspal opitý na šrot na zemi pod stolom. Bol som tvrdý ako drevo a zobudiť ma mohlo tak zemetrasenie. A to sa aj stalo, aspoň mne to tak pripadalo.
Všade bol obrosvký hluk a zhon, kopa ohna a všade sa bojovalo. Zobudil som sa, posadil sa a rozhliadol sa okolo. v ústach som mal sucho ako na púšti. Vedľa mňa ležal zvyšok nedopitého sudu s pivom a tak som jeho obsah obrátil do seba na počkanie.
Parádna vzpruha. Pomyslel som si potešene. Obzrel som sa okolo no svojho priateľa obra som tu nevidel. Kde len mohol ísť? Bol som trochu smutný že ma opustil a šiel bojovať sám, to bolo nefér. Pozviechal som sa teda na nohy a vyšiel von pred krčmu. Držal som meč v ruke a sledoval okolie toho čo bývalo krčmou pred obrou apokalypsou.
Všade zúril boj a zneli výkriky. Bol som strašne nahnevaný. "ZAČALI STE VOJNU BEZO MŇA VY NEVĎAČNÍCI?!" Zareval som z plného hrdla päsťou udrel do tváre vojaka ktorý bežal oproti mne takou silou že odletel asi 2 metre a ostal nehybne ležať. Videl som že nepriateľský vojaci smerujú k hradu a to bolo zlé, mohli zabiť kráľa. Rozhodol som sa teda vydať tiež k hradu a pomôcť pri jeho obrane. Počas cesty k hradu som zabíjal všetko čo mi stálo v ceste a mečom som oddeľoval jednu končatinu od tela za druhou. Bol som rozzúrený a a plný adrenalínu. Miloval som boj a práve teraz som sa cítil ako nezastaviteľný stroj na zabíjanie. Dnes pobijem mnoho malých červov Pomyslel som si nadšene.
Návrat hore Goto down
Damien

Damien


Počet príspevkov : 5
Sláva : 3698
Join date : 30.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptySt apríl 16, 2014 8:25 am

Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond

Nadišlo temno noci. Vo vzduchu bolo niečo cítiť, niečo prichádzalo. Sedel som na hradbách hradu v tieni noci. Luk som s tulcom som mal opretý vedľa seba.  Pomalými ťahmi som si brúsil svoj meč. Často krát to bola práve ostrosť meča, čo mi zachránilo život v aréne. S ostrým mečom ste si mohli nepriateľov nakrájať ako syr. Ja som sa nikdy nespoliehal na silu, ktorou som sekal ale na presnosť a ostrosť mojej zbrane. Široko ďaleko nebolo počuť iný zvuk, iba zvuk kameňa, pohybujúceho sa po čepeli. Okolo mňa prešli hradné stráže. Dvaja chlapi. Žiadne plátové brnenie. Obyčajná koža, meč, štít. Jeden z nich držal fakľu. Rozprávali sa. Hodnotili ako vyzerá situácia. Vymieňali si svoje pocity z vojny. Obaja sa báli o svoje rodiny, ktoré boli v ohrození v meste, pričom oni stáli na hradbách. Ako sa vzďaľovali, ich hlasy slabli  a ja som z ich rozhovoru už viac nepočul.  Urobil som posledný ťah kameňa po čepeli. Kameň som odložil a pomaly som prechádzal prstom po čepeli aby som zistil, či je dostatočne naostrená. Pomaly som meč zasunul späť do pošvy. Postavil som sa zo zeme a obzrel sa po horizonte. Videl som mesto, plné svetiel a hluku.  No tento krát boli svetlá aj za mestom. Nepriateľský tábor. Zdalo sa, že sa tam niečo deje. Ale to nebol môj problém, to bola vec mladého lorda a jeho slávnej bitky, v ktorej bude viesť armádu. Hrdinský čin ktorý sa postará o jeho nesmrteľnosť v podobe heroických piesní a básní. Prečo sú vždy slávny iba tí, ktorí majú peniaze?  Určite v tej bitke bolo aspoň 100 lepších bojovníkov, ako mladý lord ,ktorých mená budú zabudnuté a to len preto, lebo nemali dosť peňazí na to, aby si zaplatili pevcov, ktorí by o nich spievali. Je to smutná realita tohto sveta. Videl som mladého lorda bojovať. Bojuje arogantne a agresívne, ako väčšina lordov. Myslia si, že kvôli šľachtickej krvi ich nikto nedokáže zraniť no skutočnosť je, že každá krv tečie rovnako. Nikto to nevie tak dobre ako ja, ktorý ju počuje a ktorý ju sám prelial toľko ako málokto.  
Zvony začali biť na polnoc, začiatok dnešného divadla. V meste sa niečo začalo diať. POPLACH vykríkol som. Počul som skupinu sŕdc, asi päťdesiat, ako sa blížia k hradbu. Bol som si istý, že sú to nepriatelia.  Okamžite som zbehol dole z hradieb. Začal som dávať rozkazy “ Pripravte sa na nepriateľský útok. Lukostrelci na hradby. Potrebujem štyridsiatich chlapov aby išli so mnou do proti útoku.  A zožente mi Tanicha, ten sa mi určite zíde.“ Keď som mal všetkých svojich chlapov, vyrazili sme do boja. Už z diaľky som vystrelil 3 šípy v smere sŕdc. Šípy som mal čierne, takže ich nebolo možné vidieť ako prichádzajú. Keď už boli príliš blízko, luk som si znova dal na seba a tasil som meč. Zaútočil na mňa prvý ťažký rytier. Jeho útoku som sa vyhol a bodol ho do krku. Meč prešiel krkom ako maslom. Pocítil som teplú krv na tvári. Vedel som, že dnešnú noc si ešte užijem.
Návrat hore Goto down
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4174
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue12500/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptySt apríl 16, 2014 9:23 am


V kasárňach to bolo krvavé, žiaden totiž nedokázal ustúpiť. Hluk, výkriky bolesti a nečakaný smiech v radách Royalistov. Krv ktorá kropila žltý piesok a hnedé kamene stekala smerom na juh, k bránam skaliska.
Celá päsť umierala po desiatkach s úsmevom na tvári. Ich zuby boli zelené aoči zúžené ako pohľad divej zvery. Účinky užívania miazy.  Rollo Dar Nocticus, účastník prvej vlny boja o Skalisko dokázal čo znamená jeho rod. Boj bol krátky, takmer jednoduchý. Nepriatelia nového Kráľa umierali, padali a ich končatiny sa oddeľovali rýchlo. Boli neorganizovaný, bez hlavy ako chvost hada, nedokázali nič len sa ovíjať vôkol ich mečov.
Posledný, čo kľačal pri nohách lorda zradcu, Rolla, vyhrkol zopár slov spomedzi svojich pier.
"Lord Zradca, Nedokážeš nič, slaboch, zbabelec, zapredanec. Vy všetci ste mrtvy, na našej strane stojí samotný boh!" krvavý flusanec dopadol k jeho nohám. Vo chvíli keď poslední z royalistov u kasárne padol mrtvy k zemi, rozozneli sa rohy neschopného kráľa.
"Ony otvorili bránu! ÚTOČIA NA NáS!!!"
//Rollo získava titul "Lord Zradca"

Pod hradbami to bolo iné, organizovanejšie. Len málo obrancov sa dostalo k jednému z prstov, jedinému, ktorý sa rozhodol zaútočiť na hrad, obetovať svojich sfetovaních spoločníkov. Z hradieb vystrelili šípy, ktoré nedokázali žiadneho z nich zasiahnuť. Predvoj. Zopár ľudí umrelo pri prvom strete s legendárnym Gladiátorom a ešte viac ich padlo po zásahu meča ktorý oddeloval trup od teľa jedným seknutím. Čisté rany, ktoré boli skôr umením ako bojom so zbraňou, padli rukou šikmookého s nástrojom ktorá rasa Ishanov nazýva katanami. Obe strany mali svojich bojovníkov. Polovica z jediného prsta čítajúc päťdesiat ľudí stála a držala odpor proti obrovi a Ashanovi. Mladá žena s červenými vlasmi sa postavila proti katanskému bojovníkovi. Kethil, tak znelo jej meno. Napriahla šíp a zašepkala meno svojho ciela. Výstrel letel priamo, tak aby dorazil nepriatela s katanami v rukách.
"Tvoja rasa je skutočne karikatúrov, obor." Kodoh, rarášsky stopár sa zadíval na tak príbuznú rasu jeho vlastnej. Tarax, trhaj! a tvor zaútočil.
len malá skupinka jedincov sa odtrhla. Havran a Rider, každý z nich utekajúci iným smerom. Žiaden šíp ich nedokázal zasiahnuť, boli na to príliš rýchly a všímavý. Mohla ich zastaviť iba čepeľ, čepeľ jedinca silnejšieho ako boli oni samotní.

***

Vo chvíli bojov, keď bola celá armáda nového kráľa sústredená na oheň a svetlo ako prachobyčajný hmyz, sa brána Skaliska otvorila...
...Boj o Skalisko začína...
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
Valar

Valar


Počet príspevkov : 6
Sláva : 3694
Join date : 14.02.2014
Age : 26
Bydlisko : Klíče nechceš?

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyŠt apríl 17, 2014 5:17 am

Rollo Dar Nocticus

Klečel u mojich nohou, čekal jsem že bude prosit o slitování, místo toho mě nazval Lordem Zrádcem, zbabělcem a podobnými slovy, chtěl jsem zakřičet "Drž hubu", ale nemohl jsem, nemohl jsem projevit svojí slabost, a tak jsem mu sťal hlavu, porozhlédl jsem se po okolí a bylo mi jasné že on byl poslední. Lehce se mi ulevilo, nakonec ale začalo peklo, slyšel jsem jak vojáci křičely mnohem více než předtím na poplach, zvony začaly zvonit. Vydal jsem se k branám, když jsem uslyšel že nepřátelé jsou uvnitř, běžel jsem jak nejrychleji jsem mohl, prostor byl ale velmi veliký a tak jsem si cestou naskočil na splašeného koně, pokusil jsem se ho uklidnit, když jsem dorazil na místo, seskočil jsem z koně a dopadl jednomu nepříteli přímo na záda, zlomil jsem mu vaz, v tu chvíli už na mě útočil další, protože jsem byl na čtyřech, počkal jsem dokud nebyl dostatečně blízko a "objal" jsem ho v oblasti kolen, spolu s ním jsem vstal a přehodil ho přes sebe, poté jsem vytáhl meč a probodnul ho, postupně jsem zabíjel další a další nepřátele dokud nebylo u bran čisto, došlo mi ale že jich bylo opravdu jenom pár, v tu chvíli začaly branama přicházet né pěšáci, ale obrnění rytíři, meči bouchaly do svojich štítů abychom se bály, nás ale nezastrašily, byly jako jeden, stály při sobě, já se ale vrhnul na ně a bojoval jak nejlépe uměl, společně s ostatními.
Návrat hore Goto down
Aye

Aye


Počet príspevkov : 16
Sláva : 3723
Join date : 27.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyŠt apríl 17, 2014 9:48 am

Aye


Celý ten rituál.. všetci tí nemŕtvi a podobne.. zhnusili sa mi. Hnusili sa mi duchovia, hnusila sa mi obeta a taktiež sa mi hnusil kráľ za ktorého som bojovala. Teda bojovala, bola som predsa len liečiteľ a bojovať som mala len v krajných prípadoch. Aj keď na bojisku niečo ako morálka ne neexistovalo. Pri prechode cez bránu som stále stála v šiku s ostatnými. Tento krát s vlastnou zbraňou a štítom, ktorý som držala pred sebou. Vnímala som ten krik a hluk boja.. niekoľko zablúdených šípov ktoré prefičali len kúsok odo mňa. Striaslo ma no nebála som sa. Striaslo ma skôr z vojakov ktorý bojovali za Royalistov v prvej línií, teda tých, ktorý neboli tak úplne živými. Bol to masaker.. v podstate proti nemŕtvym nemala nepriateľská predna línia žiadnu šancu. 
Zrazu som si všimla červené plápolajúce niečo, čo som dokázala pripísať len šípu. Rýchlo som nad seba nastavila štít od ktorého sa šíp odrazil a ja som ďakovala ani neviem komu za to, že mi ten štít neprebodol. 
V tom sme všetci mali voľnú ruku. Boli sme na začiatkoch mesta a príkaz bol jednoduchý, útok. Masy vojakov sa zbehli do každej jednej strany a začali obsadzovať vstupnú časť mesta. Sama som sa pripojila ku skupinke niektorých bojovníkov ktorý mierili smerom ku kasárňam.
Predsa len sme však stále boli vo vojne a na bojovom poli.. v podstate na jeho počiatku. Pravdepodobne sa čoskoro rebelovia zoskupia a odrazia prvotný útok nemŕtvych.
Započula som krik ktorý sa rútil z ľavej strany priamo na mňa. Vlastne sa jednalo o vyrazenie dverí jednej z asi trojposchodových budov z ktorých sa vyrútilo niekoľko vojakov, ktorý moju skupinu odrezali od hlavnej postupujúcej masy. Ten prvý z nich však mal smolu práve v tom, že som mala veľmi dobré reflexy a v tom, že sa na nás vyrútili tak bezhlavo. V podstate som jeho zbraň ani nemusela blokovať. Zohla som sa a s pretočením som štítom vrazila zospodu do jeho nechránenej brady, čo ho odhodilo na zem. Nechcela som ho zabiť no o to sa už postaral jeden z mojich spolubojovníkov.  Boli sme v prevahe, čo sa týkalo počtu. Preto by nemalo trvať dlho kým by sme uvoľnili cestu a postupovali ďalej.
Návrat hore Goto down
Damien

Damien


Počet príspevkov : 5
Sláva : 3698
Join date : 30.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptySt apríl 23, 2014 2:18 am

Enzryn "Talel" Essamquawore z klanu Samond  

Rezal som a bodal som. Okolo mňa padali mŕtvy nepriatelia. Útočná skupina bola odrazená. No stala sa vec nemožná, prelomili bránu.  Boli tu ešte stráže, ktoré dohnali skupinu z mesta, obor a rytier s divným druhom meča. Tu nás už nebolo treba, hlavná bitka bola pri bráne. Mojou povinnosťou bolo chrániť mladého lorda, ktorý bol teraz v nebezpečenstve. Tanicha, potrebujú nás pri bráne. Zober všetkých strážcov z hradu a nasleduj ma. Celé mesto svietilo žiarou ohňa. Nikto nečakal, že sa dostanú do mesta. Boj sa mal odohrať pred hradbami. Utekali sme. Ja ako dobre trénovaný s najväčšou výdržou a rýchlosťou som bol ďaleko v predstihu a mal som tú česť prvého z celej skupiny. Prvého, ktorý videl to rúhanie sa proti prírode. Bola tam, armáda živých-mŕtvych. Musela to byť neskutočne temná mágia, ktorá ich priviedla do tohto sveta. Tu sme mohli vidieť zúfalstvo kráľa, ktorý opovrhol prírodou samou a nechal si vytvoriť takúto nesvätú armádu. Bojovať proti nim zbraňami by bolo určite zbytočné. Trebalo nájsť iný spôsob. Vždy tu bol nejaký spôsob ako bojovať, s čímkoľvek, iba trebalo hľadať. Keď dobehla moja skupina, boli zhrození. No nebol čas sa udivovať čoho je schopná ľudská ruka, akého rúhačstva. Bolo treba sa priblížiť. Ako majster plíženia sa, išiel som prvý. Priblížil som sa dosť blízko na to, aby som zistil že nemrtví sú zmesou piesku a krvi. To vysvetľovalo, prečo som ich dokázal počuť. Problém bol objasnený, teraz bolo treba riešenie. Zamyslel som sa: Čo dokáže narušiť konzistenciu piesku? Po chvíľke uvažovania som to pochopil. VODA. Neďaleko brány sa nachádzala drevená nádrž, kde sa zhromažďovala dažďová voda.  Tanichovy som dal signál aby sa pridal k boju. Zautóčili a tak odviedli pozornosť. Zatiaľ som vyliezol na strechu jedného z domov a začal som sa približovať k nádrži. Bol som skrčený, aby si ma nevšimli. Tanichi išiel po spodku. Došiel som k nádrži. Bola obrovská a drevená. Tanichi mi hodil svoj obojručný meč. Vzal som ho a začal som z plnej sily sekať do dreva. Až pokiaľ tam nevznikla diera tak veľká, že sila prúdu vody roztrhla celú nádrž a vyliala sa na bojisko.
Návrat hore Goto down
Kazuma

Kazuma


Počet príspevkov : 6
Sláva : 3713
Join date : 17.03.2014
Age : 28

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Left_bar_bleue0/12500Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty_bar_bleue  (0/12500)

Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) EmptyNe máj 04, 2014 11:07 pm

Kazuma Sumizometsuki
Ďalej som pokračoval v ceste k hrade a pri tom som sa ladnými pohybmi katanou snažil sťať každého protivníka ktorý mi stál v ceste. Vážne to vyzeralo ako skôr nejaký tanec, čo som tam predvádzal. Predsa len boj s katanou je skôr umenie, než aby to bolo o sile. V tom sa mi pred očami zjavil ale šíp, no vďaka mojím dobrý reflexom som mykol hlavou na stranu a ten šíp len škrkol o moju tvár a spravil tam jemný škrabanec no krv sa na povrch nevydrala. To vďaka mojej tvrdej koži ktorá mi veľa krát už zachránila život. Je zlé, že to je tak chaotické a neviem odkiaľ môže priletieť útok... Prebehlo mi hlavou a okolo mňa vystrelila modrá energia ktorá vzápätí zmizla a nasiakla sa do mojej kože. Moja koža ešte viac stvrdla ale len tak aby neprenikli šípi ktoré som v tejto zlej viditeľnosti nemohol ubrániť. Možno si to aj niektorý skúsenejší bojovníci aj všimli čo som spravil vďaka harmónii ale nebolo ti isté a dúfal som, že to vážne nezistili. Ja som práve vyštartoval po tom útočníkovi, čo vypálil šíp smerom na moju tvár. Ešte som dokonca ani nevedel, že to je nejaká žena, no v tomto boji na pohlaví nezáležalo, bol to skrátka nepriateľ. Viac techník používať nebudem, ak by som sa o to asi pokúsil tak by som to asi nedokázal. Predsa len zamerať sa na celé svoje telo, aby mi ju pokrýval povlak energie čo neprepustí útoky je naozaj ťažké. Preto ak by som chcel použiť iný útok z môjho repertuáru túto obranu by som musel prerušiť. Bolo to tým, že som nebol ešte na tak dobrej úrovni v ovládaní harmónie aby som to dokázal. Nie nadarmo bol tento druh mágie najťažší zo všetkých. No v správnych rukách vedel narobiť naozaj poriadne škody.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Obrancovia Skaliska (Rebelovia)   Obrancovia Skaliska (Rebelovia) Empty

Návrat hore Goto down
 
Obrancovia Skaliska (Rebelovia)
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V Popol a Prach :: Dobrodružstvá :: Epické úlohy-
Prejdi na: