V Popol a Prach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V Popol a Prach


 
DomovAye "Akolyta" EmptyHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Aye "Akolyta"

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
Aye

Aye


Počet príspevkov : 16
Sláva : 3023
Join date : 27.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 20
Skúsenosť:
Aye "Akolyta" Left_bar_bleue0/12500Aye "Akolyta" Empty_bar_bleue  (0/12500)

Aye "Akolyta" Empty
OdoslaťPredmet: Aye "Akolyta"   Aye "Akolyta" EmptyŠt marec 27, 2014 8:48 am

Meno postavy: 
Aye
Spoiler:

Titul: 
Akolyta

Vek:
 20

Pohlavie: 
Žena

Rasa:
Dalwhite

Výzor:
Je menśieho vzrastu, má bledú, aj keď opálenú pokožku a veľmi jemnú pleť, teda na śtýl že nemá absolútne žiadne vrásky. Aj keď má postavu malú, tak je veľmi dobre stavaná a ohybná, čo je na nej pochopiteĺne vidieť. Má na krátko zostrihané biele vlasy, ktoré si často zopne nejakou šnúrkou či podobne. Oči naberajú svetlo hnedej farby. Nenosieva na sebe stále to isté oblečenie, pre ňu sa oblečenie vzťahuje skôr na praktickú, aj keď nepohodlnú vec. Napríklad nevedela by nosiť brnenie. Nosieva veci čo najpohodlnejšie pre pohyb, no často sa jej bojovým štýlom oblečenie zničí a tak ho musí často meniť. Nikdy by si však na ruky nedala rukavice, a na nohy topánky. Aspoň nie normálne.

Miesto pôvodu:
Usiana

Miesto pôsobenia:
Svet

Organizácia:
patrí k Monkom

Vybavenie:
Vrece s nosnosťou približne 10 kg
Jedlo / Voda
Daibo (Niečo ako tyčová zbraň s oboma koncami v podobe kovových hrubším a hrudkovaných malinkých špicov)

Zameranie:
Je to monk a tak sa zameriava čisto na svoju profesiu. Z toho vyplívajú aj jej schopnosti. Popravde je  jej sila či inteligencia na čisto normálnej úrovni bežného človeka. Jej mágia či vytrvalosť už však nie. Kvôli tréningu bola nútená znášať extrémne fyzické vypätie, vďaka čomu si vypracovala veĺmi obstojnú kondíciu a vytrvalosť, rovnako ako aj odolnosť. Len málo tvorov je odolnejších než Monk. Jej päste a holene, rovnako ako prsty na rukách a nochás sú tvrdé, a keď ich skombinuje spolu zo svojou mágiou, dokáže vytvoriť deformáciu aj na ťažkom brnení, ako po údere vojnovým kladivom. Zatiaľ ju však toto kombinovanie jej chvatov a mágie veľmi vyčerpáva, má to jej mágia proste v povahe. Aj keď sa narodila do jej znamenia, o spotrebe energie na porovnaní tejto s napríklad, ohnivou, sa nedá dávať ani na jednu loď, nie to ešte do jednoho suda (obrazne). Preto aj cez jej veľmi veľkú výdrž neobstojí zatiaľ v dlhšom boji.
Mimo to je veľmi zdatným, skúseným a vynaliezavým bojovníkom bojových umení, či v boji s exotickými zbraňami ako šablami či diabo-palicami, bičmi, korálmi a podobne.

Druh Mágie
Měnění vlastní formy
Osvietenie

Znamenie:
doplním keď budem vedieť jak sa bue volať

Historia:
Aye si nepamätá svoje detstvo, teda aspoň nie to ranné, kedy sa deťom rozvíja pamäť a tak na veľkú časť svojho terajšieho života do budúcnosti zabudnú. Jej učiteľ a mentor, taktiež monk, by vám však vedel povedať ako sa k nej dostal. Aye patrila do nejakej obyčajnej dediny, to kde sa však dedina nachádzala by vám ale nepovedal nikto, keďže ju momnetálne nikto v podstate nepozná, sama to nevie. Ako sa už však povedalo, jej učiteĺ k nej nejakým spôsobom prísť musel. Monkovia si vyberajú sami, len deti, nie dospelých, ktoré by učili a vychovávali po celý ich život. Aye našli v nie práve príjemných podmienkach. Bol to obchod s bielym mäsom, teda s ľuďmi. Jej rodičia ju buď predali, alebo sa tam dostala iným, ešte menej legálnym spôsobom, napríklad vyplienením a nasilu odobraním z jej domova. Každopádne bola Aye už odmalička odhodlaná, odhodlaná prežiť. Nebola ale ako tovar, určená na predaj, skôr na zábavu. No nebola to nijaká úchylná zábavka, svojim spôsobom, jednalo sa o istý druh bojového "športu". Hodili ju do bahennej jami do ktorej vypustili nedorasteného krokodíla a.. show time. Jej učiteľ sa na to samozrejme nepozeral, no v prestrojení o ňu predsa len zavadil pohľadom. Nepozeral sa na celý súboj, skôr na koniec. Chcel zasiahnúť skôr než krokodýl stihne Aye niečo urobiť, ale nestihol to. Vtedy Aya prvý krát urobila niečo, čo malo jasné spojenie s jej znamením, teda dokázala nejakým zázrakom využiť mágiu jej tela, pomocou ktorej bola aj cez svoj malý vek shcopná krokodíla zodvihnúť nad hlavu a hodiť ho smerom na lôžko, kde ležal jeden z prizerajúcich sa. V tom tam nabehol monk, inak by ju určite zabili.. a.. postaral sa o zvyšok. Bol to krátky proces.

Aye sa stala jeho žiačkou a on niečím ako jej otcom. Učil ju všetkému, čo jeho majster učil jeho. U  Monkov sa uznávala vyrovnanosť, fyzické a psychické schopnosti v rovnováhe, rovnako ako aj vyrovnanosť mysle a pokoj ducha. Tieto hodnoty sa naučila pomerne rýchlo. Aj keď bola stále až príliš hyperaktívna keďže bola dieťaťom. Keď sa však naučila krotiť aj tú svoju časť, jej učenie postúpilo na ďalšiu úroveň. Mala vtedy asi tak, dvanásť. Jej telo dostávalo zabrať tak ako nikdy. Jej učiteľ do nej musel vtĺcť odolnosť a vytrvalosť kvôli tomu, aby dokázala uniesť ďalší tréning ktorý bežal zarovno s týmto. Učenie mágie tela ktoré užívateľa veľmi rýchlo vyčerpávalo.. 

Žila viac menej, izolovane. Na cestách sa moc ľudí nestretáva. Tých stretávala len v mestách, cez ktoré zo svojim učiteľom putovali. V podstate žili životom pútnika, keďže monkovia nemali žiadny oficiálny chrám či sídlo. Boli to proste bojovníci ktorý sa raz dali dokopy, a potom sa roztrúsili po celom svete. Učila sa aj ich históriu a dozvedela sa, že je okrem jej učiteľa ešte ďalších devätnásť monkov, alebo aspoň bolo pred niekoľkými rokmi. Podľa všetkého mali tý, s ktorými jej učiteľ udržiaval kontakty svojich žiakov, teda traja z nich, tým pádom bola jedným zo štyroch akolytov. Často sa pýtala otázku, prečo tomu tak je, prečo je Monkov tak málo, prečo je tak málo ich. Jej učiteľ jej odpovedal jedným slovom, rovnováha. Ničn a svete by nemalo prevažovať nad tým druhým, a monkovia boli naozaj silný. Kvôli spojeniu ich schopností tela a mysle, ich mágií a fyzickým predpokladom, sa stávali obávanými súpermi či už v radách rytierov, zlodejov, alebo mágov.. či dokonca aj hraničiarov. Preto ich nikdy nebolo veľa, učitelia si vždy opatrne vyberali, nie viac než jedného žiaka, ktorého chránili vždy celým svojim životom. To sa však nestalo v prípade Aye, nechápala čo sa stalo. V jej dvadsiatich rokoch je stále vo výcviku do ktorého sa zapojilo mnohonásobne do dňa, súboje s exotickými zbraňami, ale.. jej učiteĺ zmizol. Nevedela kam, čakala ho viac než tri týždne no on sa stále neozval a ani neobjavil. Preto sa rozhodla vydať na sovju vlastnú cestu.

Povaha:
Je to vychovaný a skrz na skrz prežraný monk. Čo sa týka psychicky. V mysli má pokoj taký nezlomný, že by jej závideli aj tý najlepší klamári a agenti, či špióni. Nerozhodí ju absolútne žiadna situácia, vždy sa snaží nájsť svetlé východisko či východisko, ktoré by si vyžiadalo čo najmenej obetí. Je veľmi milá, ochotná a slušná. Za to však vie byť aj veselá, nerobí jej problém smiať sa. Veľa ľudí si myslia že sú Monkovia v podstate bezcitný ale to vôbec nie je pravda. Nepohrdne ani dobrou medovinou ktorú do seba dokáźe liať naozaj dlho. Je však skôr pasívna. Nesnaží sa silou mocou presadiť jej názor, pokojne nechá niekoho iného v jeho názore, aj keď vie o tom svoje. Rovnako sa správa aj pri napríklad skupinovom rozhodovaní, nerobí jej problém následovať. Je však aj napriek všetkému mierumilovná a situácie sa snaží, aspoň keď má proti sebe normálneho živého tvora, riešiť bez zbytočného boja a zabíjania. Nerobí jej však problém v krajných prípadoch niekoho zabiť.. aj keby sa pri tom mala nepekne zašpiniť.

Vzťahy:
Nemá žiadne vzťahy

Sny a ciele:
Nemá konkrétny sen či cieľ, no chcela by vedieť čo sa stalo s jej mentorom

Fóbie:
Má fóbiu z krokodílov, nie strach, len jej nie sú sympatický, vôbec.

Viera:
Verí v lepší zajtrajšok
Návrat hore Goto down
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 3474
Join date : 13.02.2014
Age : 26
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Aye "Akolyta" Left_bar_bleue12500/12500Aye "Akolyta" Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Aye "Akolyta" Empty
OdoslaťPredmet: Re: Aye "Akolyta"   Aye "Akolyta" EmptyPi marec 28, 2014 3:56 am

Ech, Monk mi nevadí ako vieš no Very Happy Takže za mňa povolené Very Happy

_________________
Inteligencia ľudstva je konštantná, len ľudí stále pribúda
Aye "Akolyta" 925d5a63d3ecd1dac3850cd67e32a14b
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
 
Aye "Akolyta"
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V Popol a Prach :: Postavy :: Povolené postavy-
Prejdi na: