V Popol a Prach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V Popol a Prach


 
DomovStratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)

Goto down 
4 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4145
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue12500/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 4:30 am

Mesto Basrak, sídlo pradávneho rodu du Krowe, vládcov Krowellu. Pred sídlom rodu sa zhromaždilo množstvo dobrodruhov, ktorý sa rozhodli zachrániť vznešenú pannu. Malo to len dve nedostatky, bola bastard a o jej panenstve sa dalo polemizovať. Bol to už týždeň, čo sa stratila na severe krajiny, v lesoch hraničiacich územie s Raz'haka. Už sa pred sídlom vystriedali desiatky skupín, rytierov, Valkýrov a potulných hrdinov, ktorý si vypočuli jeho slová, slová Sernara du Krowe a odišli hľadať stratenú dcéru. No dnešná skupina môže byť iná. Možno tým sa už podarí ju konečne nájisť...


Naposledy upravil Krahulec dňa Po marec 17, 2014 5:05 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
Tenebrae

Tenebrae


Počet príspevkov : 34
Sláva : 3725
Join date : 13.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue305/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (305/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 4:47 am

Tenebrae

Krok za krokom Tenebrae ladne pokračoval a cítil ako sa mu nohy jemne zabárajú do piesku pod nohami. Prechádzal popri piesočných dunách medzi ktorými žil od malička. Skrytý pod plášťom a kapucňou, nehľadiac na svoje okolie ani teplotu dorazil až k mohutnej bráne mesta. Jedného zo symbolov a spomienok na minulosť, na ktorú sa rozhodol zabudnúť. Bez jediného zaváhania pokračoval sebavedome ďalej hlavnými ulicami. Už dva roky žil sám a opustený, preto sa musel naučiť ako si získavať informácie po svojom. A podľa šepotu hlasov a drbov bolo jasné, že dnes sa niečo deje. Nohy ho niesli podľa pamäte priamo až k honosnému sídlu šľachtickej rodiny, kde zastal.
,, Kľúč k mojej budúcnosti leží priamo v útrobách tejto budovy."
Preblesklo mu mysľou, keď pohľadom obzeral budovu, ktorú poznával a sledoval ako dieťa. Toľko spomienok na jednom mieste v ňom prebúdzalo nostalgiu. Nostalgiu v minulosť, ktorej prekážkou je meč schovaný pod plášťom a temnota jeho mysle ukrytá pod rúškom tieňa plášťa. Zo zvedavosti však vyčkával čo sa bude diať teraz.
Návrat hore Goto down
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4145
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue12500/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 5:26 am

Zadíval sa na dav nových dobrodruhov, no nie zvrchu ako sa od muža jeho postavenia očakávalo. Nestál na vyvýšenom mieste, nepozoroval ich ako vznešený Anka Kusu, vták púšte a v jeho erbe. Stál v prachu vedľa nich, pozoroval ich ako sebe rovných, lačných po sláve a dobrodružstve, v ktorom započne ich legenda.  
"Vysoký Lord Krowellu, strážca Severu, pán Basraku a jeho ľudí, Bohostrážca a otec rodu du Krowe, Sernar du Krowe"
Herold vykríkol jeho tituly  a hrdé prezývky, hoc sám netušil aké bremeno nosia. Sernar sa len usmieval vo svojom brnení, poznačeným bojom a s bradou, ktorá rástla divoko a nespútane. Vždy sa usmieval. Keď sa narodil jeho prvý potomok, usmieval sa. Keď do zeme z časti Plagusis prešiel mor, usmieval sa. V krvi, v bolesti, v agónii, nikdy nezmizol úsmev z jeho vráskavej tváre.
"Moja dcéra, môj púštny kvet, Aleia, zmizla z Basraku v rúšku noci, pri tom ako dve z jej stráži boli zmrzačené, no nie zabité. Samotný Valkýr nezvládol súboj s tvorom, ktorého meno, ani tvár nepozná. Bolo to nečakané, prekvapivé, no stále skutočné... Ten, kto mi ju prinesie živú späť do môjho náručia, dostane odmenu v hodnote 100 zlatých a daru, aký zvolím."
Jeho úsmev sa rozšíril, prešiel si každého z nich a zapamätal si ich tváre. Každý z nich môže pri jej záchrane položiť život a bolo dobré si pamätať aspoň tváre jej možných záchrancov.  Videl tam príslušníkov rôznych rás, rôznych skupín a cechov. Dokonca samotný templár zo štítu sa rozhodol pomôcť mu v jeho útrapách.
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
mato6t




Počet príspevkov : 35
Sláva : 3724
Join date : 16.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 0!!!
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue350/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (350/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 5:48 am

Som tu! Po dlhej ceste som konečne tu! pomyslel si. Od Usiany som sa nezastavoval. Šiel som, ako ma vietor zaváňal. Po mojej strastiplnej ceste, kde som videl viac-menej len púšť a skoro všetky zmysli som musel diferencovať na hľadanie vody som sa dostal do jednej dediny. Tam som si dal konečne niečo teplé pod zub a započul som, ako si tam šuškajú o panne, ktorú nikto nevedel zachrániť. Vtedy som nejak nedával pozor a nemyslel som si, že je to nejak dôležité a pokračoval som v ceste. Čím viac som chodil po obývaných oblastiach, tým viac som sa dozvedal o tejto nesplniteľnej misii v ktorej každý účastník zahynul. Keď som sa povypytoval na tú úlohu a v zápätí aj na cestu len som si myslel, že to bude naozaj dobrodružné. Nebál som sa ani na okamih...predsa...netrénoval som na to, aby som celý život iba drevo rúbal. A teraz som tu, pred bránami mesta Basrak. S neuveriteľnými očakávaniami som prešiel bránami a šiel som priamo k budove rodiny Krowe. Po ceste som začul na každom metri, na každom centimetri ako si ľudia šuškajú o tom, ako stále čakajú na toho hrdinu, čo dokáže zachrániť vznešenú pannu, že stále sa nenašiel ten, kto by bol ten pravý hrdina. Usmial som sa a do kroku mi pribudlo sebavedomie, taký rázny krok sa len tak nevidí. Našiel som to! Z 10 metrov som si všimol dav ľudí. Prišlo mi to skôr, ako by tam rozdával výplaty než požehnával na smrteľnú výpravu. Nečakal som, že tak veľa ľudí bude chcieť za tým ísť. Dúfam, že mi to nevyfúknu, predsa len, bolo by to moje prvé dobrodružstvo. Tak sa zaradím trošku na bok a všimnem si, že starý Krow práve vychádza z budovy. Tak podišiel trochu bližšie aby vedel o čo ide. 100 zlatých, toľko by som do smrti neutratil (note: za celú cestu z Kusiany do Raz´haka utratil len za pohár a vody a knedlo vepšo zelo v tom hostinci). Tak čakal na bližšie informácie od Krowa, keďze som nevedel, kam je treba ísť...
Návrat hore Goto down
Blackness

Blackness


Počet príspevkov : 43
Sláva : 3681
Join date : 09.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue300/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (300/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 6:30 am

Hizashi

Zmorený alkohol som spal na ulici a silno chrápal. Znova sa mi sníval krásny sen. Neďaleko mňa sa však zhromaždila skupinka ľudí z ktorích jeden niečo kričal ostatným. Hrozne ma bolela hlava. "Nech sú ticho, prosím, nech sú ticho... Potrebujem spánok" Hluk neustával, ba ešte viac silnel kedže k rozprávajúcemu mužovi prichádzalo čoraz viac a viac poslucháčov. "Ale no tak, vy blbý ľudia čo robíte taký rachot už tak skoro ráno ?" Nevenoval som im však pozornosť a prevalil som sa na druhý bok snažiac sa znova zaspať.  Krátko na to však začal štekať aj môj pes Rexar a tak som sa so spánkom nadobro rozlúčil. **** ! Nenávidím ranné vstávanie s opicou..." Pomyslel som si kleslo. Posadil som sa, rukami si pretrel oči a snažil sa zaostriť pohľad na ten hlúčik ľudí ktorí robili taký rozruch až ma prebudili. "To vyzerá na ohlasovanie nejakého oznamu alebo čo" Zahundral som smerom k Rexarovi ktorí súhlasne zabrechal. Dopil som zvyšok piva zo suda ktorý ležal vedľa mňa, pozviechal som sa na nohy a vydal smerom k tomu davu. Započúval som sa do toho čo ten starý pán rozprával a snažil sa to pochopiť. krowell, basrak, púštny kvet ? Čo sú to za blbosti ? Nechápal som ani slovu ktoré ten starý muž hovoril. Záchrana dcéry ? Odmena 100 zlatých ?! Na tvári sa mi objavil úsmev od ucha k uchu. Starec konečne hovoril rečou ktorej som rozumel. Potľapkal som Rexara po boku a povedal mu "Urobíme si menší výlet za dobrodružstvom, čo povieš chlapče ?" Rexar súhlasne zabrechal a nadšene vrtel chvostom.
Návrat hore Goto down
Tenebrae

Tenebrae


Počet príspevkov : 34
Sláva : 3725
Join date : 13.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue305/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (305/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 6:43 am

Tenebrae

Stál tam oproti nemu. Samotný vládca, akoby bol iba jedným z nich a nezastával pozíciu, ktorej bol hoden a predurčený. Díval sa im z očí do očí vydávajúc prosbu a nie príkaz. Nebol si istý víťazstvom, ale živil sa nádejou.
,, Mŕtvy Valkýr."
Zarezonovalo v ušiach samotného Tenebrae a to bolo to najdôležitejšie čo potreboval počuť aby ho to donútilo prijať túto úlohu. Bola to ctižiadosť, ktorá ho viedla dokázať to čo nebol schopný ani člen najsilnejšej organizácie krajiny. Urobil teda jeden krok vpred a pomaly si predral cestu k Sernarovi. Keď teda väčšina ľudí odišla, on ostal stáť pred ním. Samotným Sernarom bez jediného slova. Pod kapucňu Tenebraemu nebolo vidno do tváre, no nakoniec zodvihol hlavu a pozrel sa Sernarovi priamo do očí. Jemne naklonil hlavu do strany a hodnú chvíľu ho pozoroval bez jediného slova. Díval sa do očí a hľadal stopy niečoho, vysvetlenia. Bez toho aby prerušil očný kontakt po dlhej dobe otvoril ústa.
,, Nejaké stopy, prípadní nepriatelia či podozrenie kde by si mala nachádzať?"
Spýtal sa pokojným hlasom akoby sa o nič nejednalo bez štipky emócie v tvári či očiach.
,, Záleží na každom aj tom najmenšom detaile či nezrovnalosti, ktorú ste mohli zbadať."
Doplnil a očakával jeho ďalšiu reakciu.
Návrat hore Goto down
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4145
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue12500/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 6:58 am

Sernar du Krowe

Zadíval sa na prichádzajúceho hrdinu, pozorne si prešiel kontúry jeho tváre. Temné oči, temno v srdci pomyslel si starú poveru, ktorá sa tradovala v ich zemi. No ťažké časi si žiadali temné oči a tak mu venoval svoj večný úsmev.
"V deň únosu mala mužskú spoločnosť, nejakého z Valkýrov, no ten odišiel z jej izby skôr ako to začalo. Sám sa ju vyrazil hľadať ako prvý, no ešte sa nevrátil. To, že odišli smerom na Sever, vieme od kňazov Durumových. Viac ti povedať nemôžem okrem teorie môjho syna Raana..." Na chvíľu sa odmlkol, no nenechal spadnúť svoj úsmev. prehľadával vrecká a mešce po svojom tele až našiel čo potreboval.
"Har vedel som že to ešte niekde mám" a ukázal ti pergamen s vyrytým symbolom, jedinný problém bol v tom, že koža na neho bola ľudská a čerstvá.
"Je to zo Shaakarisa, Valkýra, ktorý umrel pri ochrane mojej dcéry. Na jeho tele bolo znamenie.
Symbol Lovcov Raal'gha."


Obrázok symbolu:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) 1389_ApocExpSymbol
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
Tenebrae

Tenebrae


Počet príspevkov : 34
Sláva : 3725
Join date : 13.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue305/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (305/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 7:28 am

Tenebrae

Pozorne pohľadom sledoval čo vyťahuje z vrecka a zároveň v ušiach rezonovali jeho slová a zarývali sa do jeho pamäte. Každý jeden detail si musel zapamätať a sústrediť sa na neho. Lenže znak, ktorý videl ho zaujal.
,, Symbol Lovcov..."
Zašeptal potichu a jemne prikývol.
,, Bolo mi cťou, porúčam sa."
Jemne pokývol rukou na symbol pozdravu a otočil sa smerom k východu. Kráčal ráznym krokom a premýšľal o udalostiach, ktoré sa stali a ktoré by mohli nastať. Ale jeho myseľ neustále mátal ten symbol. Symbol organizácie Boha, ktorému zasvätil svoju myseľ, život a dušu.
,, Toto nebude príjemné stretnutie."
Povzdychol si a nasmeroval sa na Sever.
Návrat hore Goto down
mato6t




Počet príspevkov : 35
Sláva : 3724
Join date : 16.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 0!!!
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue350/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (350/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 7:37 am

DREVOKOCÚR BELASÝ

Po tom, ako si ten muž zobral symbol naspäť do vrecka aj ostatní bojovníci odišli. Ostal tam sám. "Symbol....Lovcov...Raaaaaaagh" Opakoval si dookola... Chvíľu rozmýšľal nad všetkým, čo tu odznelo. Nabehol mu úsmev, zapálil sa pre vec. Uklonil sa k budove a rozbehol sa za ostatnými na sever. Bol tak rozvášnený, že v celom tom zhone si nevšimol jedného človeka pred sebou. Vrazil doňho tak silno, že spadol na zem. Okamžite z neho vyletelo: "Prepáčte mi to!" a začal si ho obzerať...Mal kapucu, plášť a spoznal rasu Ifris...
Návrat hore Goto down
Blackness

Blackness


Počet príspevkov : 43
Sláva : 3681
Join date : 09.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue300/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (300/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 7:52 am

Hizashi

Keď ten dedko dohovoril, skôr než som sa spamätal všetci sa niekam rozbehli. Keďže som nemal čas rozmýšľať kde je sever proste som sa rozbehol za ostatnými.
"Rexar, kamoš, poď ! " Zavolal som na svojho psa ktorí sa za mnou nadšene rozbehol. Ako som bežal za tou skupinkou ľudí videl som ako jeden z nich do toho druhého naschvál narazil. Keďže som sa ich chcel opýtať ktorím smerom je sever pokladal som tento typ narazenia na znak pozdravu ako to používali obri. Narazil som teda hruďou do Drevokocúra ktorého to odhodilo minimálne dva metre a veselo na neho zakričal "Nazdar, nevieš ktorím smerom je sever ?" Snažil som sa pri tom milo usmievať a tváriť sa priateľsky, no príliš sa mi to nedarilo.
Návrat hore Goto down
Tenebrae

Tenebrae


Počet príspevkov : 34
Sláva : 3725
Join date : 13.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue305/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (305/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 7:57 am

Tenebrae

Pokračoval v ceste avšak pocítil, že sa niečo za ním deje. No skôr než sa vôbec stihol otočiť pocítil tvrdý náraz a pristál na zemi. V rukách zvieral horúci piesok a hnev v ňom vrel až sa mu pravá ruka triasla. Mal čo robiť aby v sebe zaprel nenávisť a nevzplanula mu plameňom ruka. Po prvom hlbokom nádychu sa postavil a oprášil sa. V tom zbadal nejakého obra a len pokrútil hlavou do akej situácie sa to tu dostal.
,, Vy dvaja sa navzájom poznáte? A čo chcete odo mňa?"
Šokovane sa na nich pozrel, pretože nechápal tej situácii.
Návrat hore Goto down
mato6t




Počet príspevkov : 35
Sláva : 3724
Join date : 16.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 0!!!
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue350/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (350/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 8:03 am

Drevokocúr

"Sakra! Jau!" vykríkol som. Oprašoval som sa po ceste a ruka mi hladkala rukoveď katany. odpovedal som: "Nie, teraz vidím oboch prvý krát...vybral som sa na cestu, na dobrodružstvo...kto ste vy?" Pozrel na obra a povedal:"fíha, ako sa na teba pozerám, možno mám ďakovať bohom, že som neskončil horšie" usmial som sa "čo to máš za psa?" spýtal som sa obra
Návrat hore Goto down
Blackness

Blackness


Počet príspevkov : 43
Sláva : 3681
Join date : 09.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue300/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (300/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 8:16 am

Hizashi

Najprv sa ku mne ozval nejaký týpek v kapucni do ktorého ten prvý týpek narazil predtým ako som ja narazil do neho. Kým som mu stihol odpovedať ozval sa však aj Drevokocúr.
Potešilo ma že sa ma opýtal na môjho psa a tak som sa pousmial. "Ále, to je taký môj malý zlatý psíček že, Rexar ?" Povedal som s úsmevom a pohladkal psa vysokého skoro dva metre za ušami.
V tom som si spomenul že sa ten prvý týpek pýtal čo chceme a tak som mu odpovedal.
"Nó ja som na ceste za dobrodružstvom, idem zachrániť stratenú dcéru a ten starý chlap povedal že mám ísť na sever, tak som si myslel že by ste mi mohli poradiť kadiaľ sa ide na sever." Dopovedal som vetu a zamyslene sa poškrabal na hlave. Alebo vravel chodte na Juh ? Hmm, nie som si teraz istý...
Návrat hore Goto down
Tenebrae

Tenebrae


Počet príspevkov : 34
Sláva : 3725
Join date : 13.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue305/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (305/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 8:22 am

Tenebrae

,, Myslím, že toto budú prvé obete tohto dobrodrúžstva."
Pomyslel si keď si ich pohľadom všetkých prezeral. Ale na druhú stranu je lepšie ak budú oni nutnými obeťami miesto neho, preto sa nazdávalo, že by bolo správne sa zlúčiť len pokiaľ to nebude nevyhnutné.
,, Vidím, že máme spoločný cieľ, tak by sme mohli dajme tomu ísť nejaký ten kúsok cesty spoločne. Čo vy na to?"
Opýtal sa len tak.
Návrat hore Goto down
mato6t




Počet príspevkov : 35
Sláva : 3724
Join date : 16.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 0!!!
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue350/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (350/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 8:30 am

Drevokocúr
!
Zamyslel sa...Obor, berserk...to by bolo fajn pomyslel si. "Mohli by sme sa navzájom predstaviť! Moje meno je Drevokocúr Belasý" a predstavil sa pričom sa samozrejme pozrel na oboch zúčastnených. "Určite to bude väčšia zábava, keď nás bude viac..." pousmial sa. "Takže Ako sa voláte?" spýtal sa priamo ich.
Návrat hore Goto down
Blackness

Blackness


Počet príspevkov : 43
Sláva : 3681
Join date : 09.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue300/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (300/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 8:36 am

Hizashi

Obaja zúčastnený sa predstavili tak som sa rozhodol predstaviť aj ja, predsalen aj obri vedia čo je to slušnosť.
"Volám sa Hizashi, som obor a pochádzam z Prašnej zeme, tento môj malý priateľ sa volá Rexar" Dodal som ukazujúc na psa. Som zvyknutý pracovať sám ale menšia spolupráca by nebola na zahodenie, nakoniec oni zrejme budú vedieť aspoň cestu, čo by sa mi hodilo... Zamýšľal som sa.
"Tak dobre, myslím že kus cesty by sme mohli prejsť spoločne" Vyhlásil som a mierne sa pousmial. Pôsobil som priateľsky ale vôbec som ich umýslom neveril, na to som ich poznal príliš krátko...
Návrat hore Goto down
Tenebrae

Tenebrae


Počet príspevkov : 34
Sláva : 3725
Join date : 13.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue305/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (305/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 8:57 am

Tenebrae

,, Moje meno je Tenebrae a úlohou je splniť túto misiu."
Prehovoril pokojne a už tak si myslel, že povedať svoje meno nebol dobrý nápad. Avšak ak by ho táto úloha mala presláviť, nebolo by múdre uviesť falošné. Presviedčať o tom svet, že to bol skutočne on kto to dokázal by bolo zdĺhavé, preto zvolil pravdu.
,, Myslím si, že to je viac než dosť čo potrebujete vedieť."
Povzdychol si a zbadal obrovského psa. Videl už síce aj horšie veci, ale vždy mal pred veľkými zvieratami rešpekt.
,, Dokázal by tvoj priateľ vystopovať niečo?"
Spýtal sa informatívne.
Návrat hore Goto down
Blackness

Blackness


Počet príspevkov : 43
Sláva : 3681
Join date : 09.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue300/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (300/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 9:43 am

Hizashi

Pri otázke na stopovacie schopnosti môjho psa sa hrdo pousmial  a s nefalšovaným úsmevom na tvári Tenbraemu odvetil.
"Áno, je skvelý stopár, často ho používam na stopovanie zvere ktorú sa chystám uloviť" Poškrabal som na hlave a dodal "Ale potrebuje z niečoho získať pach koristi aby ju mohol vystopovať"
Pravdepodobne ho chce použiť na vystopovanie toho dievčaťa...
"Prečo sa na to pýtaš ?" Položil som mu otázku a tváril sa že to neviem.
Návrat hore Goto down
mato6t




Počet príspevkov : 35
Sláva : 3724
Join date : 16.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 0!!!
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue350/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (350/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 10:01 am

Drevokocúr

"Dosť bolo kecou!" povedal som obom. "Tu riešite psa a ostatné skupinky už su ďaleko pred nami... Ak nám to vyfúknu, tak si ma neprajte!" pomeslal si "prečo musíme riešiť takéto nezmysly, keď už sme dávno mali byť na ceste?" a hlasno vzdychol. Otočil sa smerom ku bráne, kadiaľ išli ostatní a ráznym krokom vyšiel priamo k bránam dobrodružstva.
Návrat hore Goto down
Tenebrae

Tenebrae


Počet príspevkov : 34
Sláva : 3725
Join date : 13.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue305/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (305/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyPo marec 17, 2014 11:09 pm

Tenebrae

,, Rozdiel medzi životom a smrťou je aj v tých najmenších detailoch. Ak si správne počúval z dobrodrúžstva sa ešte nikto živý nevrátil. Nemyslím si, že ponáhľanie je až tak vehementne nutné."
Odpovedal mu pokojne na jeho nervózne výlevy. Bolo na ňom jasne vidieť, že sa do toho chcel vrhnúť po hlave a okamžite. Otočil sa teda znova smerom k obrovi.
,, Pochopiteľne ho budeme potrebovať aby nám našiel správnu cestu v neznámej krajine a našiel nepriateľa skrytého v podsvetí. Ak by to bolo možné, bolo by dobré aby na nás cestou dával pozor. Predsa len jeho oči, uši a ňufák sú citlivejšie než naše."
Dodal a otočil sa Drevokocúrom. Zhlboka sa nadýchol a šiel za ním smerom do neznáma.
Návrat hore Goto down
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4145
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue12500/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyŠt marec 20, 2014 1:54 am

A tak plynie čas....

Skupina dobrodruhov sa nedala nazvať inak ako podivnou. Obor, Seraf, Simian a pes, no kto by to čakal?
Cesta trvala oproti predpokladanému času cez dva týždne a zaostávali za ostatnými skupinami (Výdrž týmu 0) a tak všetky mestá, dediny a usadlosti v ceste už boli dávno vyspovedané. Takmer bez zásob dorazili do lesa hraničiaceho s Raz'haka tesne pred zatmením. Obrovské sekvoje, posiate parazitujúcimi  hubami a zvláštnymi rastlinami. Ráj lovcov príšer. Mohli si všimnúť množstvo stôp vedúcich do lesa, prícestia posiate táborákmi, množstvom z nich aj aktívnych. Bolo viac ako jasné, že sa ich zakladatelia ešte vrátia.
"Áár...."
V lese sa ozval mužský výkrik, plný agónie a bolesti. Príliš vysoký na to aby ho vypustila ktorákoľvek z rás. V lese muselo byť niečo príšerné....

ČO UROBÍTE?

-Pokúsiť sa zachrániť obeť-
-Prečkať v tábore do rána/Počkať na návrat iných skupín-
-Odísť do lesa, využiť situáciu že netvory majú inú obeť-
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
mato6t




Počet príspevkov : 35
Sláva : 3724
Join date : 16.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 0!!!
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue350/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (350/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyŠt marec 20, 2014 3:01 am

Išli sme po ceste cez tmavý les. Na vôkol len choré stromy. Mal som pocit akokeby každú chvíľu na mňa mal niekto zaútočiť. Už sme boli po dlhej ceste mierne naštvaní, že každá skupina nás predbehla. Aspoň ja som to tak cítil, že všade sme prišli poslední. Zrazu som zastavil. Cítil som niečo nepríjemné. Počul som za stromami niečo živé. Zastal som. Skôr ako si to jeden z mojich súdruhov stihol nejak všimnúť sa ozval krik, niečo ako aaarr. Nahlas som sa spýtal: "Čo to bolo? Čo je za tými stromami? Pôjdeme tam, alebo to necháme napospas osudu?" Nebol som ani tak moc vydesený, ako som si nebol istý situáciou. Nebol som schopný rozpoznať ani počet ľudí, či ba dokonca príšer čo tam na nás mohlo číhať. Vtom som sa pozrel na obra a bol som ešte nervóznejší, či ho nenapadne tam bez rozmyslu nabehnúť...
Návrat hore Goto down
Tenebrae

Tenebrae


Počet príspevkov : 34
Sláva : 3725
Join date : 13.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue305/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (305/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyŠt marec 20, 2014 3:17 am

Tenebrae

Kráčal pokojne so skupinou a postupne dával pozor ako sa vyvíja situáciu. On bol trpezlivý, nepotreboval sa nikam hnať a ani si to nijako uľahčovať Vedel, že úloha je náročná keď pri nej umrel jeden z Valkýrov a nepotreboval sa k nemu pridať. Očividne to bolo cítiť, že skupina je nervózna z nášho tempa.
Keď však prišli k táborom začuli všetci niečo podozrivé. Chcel sa vyhnúť problémom, ale na druhú stranu nemali zásoby ani informácie.
,, Ak tam chcete ísť, nesmieme sa tam vrhnúť po hlave všetci. Obor so psom prvý na odpútanie pozornosti. Ja pôjdem pravou stranou a Drevokocúr ľavou. Obkľúčime ho a zo zálohy prepadneme netvorov. Platí?"
Navrhol plán.
Návrat hore Goto down
Blackness

Blackness


Počet príspevkov : 43
Sláva : 3681
Join date : 09.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue300/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (300/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyŠt marec 20, 2014 4:07 am

Hizashi

Cesta bola úplne super. Šli sme pomaly, nikam sme sa neponáhľali a mne to takto vyhovovalo. Rád som cestoval a opíjal sa večer pri táborovom ohni. Proste úplný luxus.
Na svojich dvoch spoločníkoch som badal že sú nervózny z pomalého tempa ktoré sme na ceste nasadili ale mne to nevadilo, mal som dosť svojich problémov. Pivo mi došlo už pred dvoma dňami a široko ďaleko nebola nijaká krčma.
Každopádne sme sa postupne dostali do nejakého temného lesa a začuli obrovský krik. Bol mužský výkrik plný bolesti, zrejme toho muža napadlo nejaké divé zviera alebo možno nejaký netvor.
Tenebrae navrhol aby som tam šiel prvý a skontroloval to. Pekná hlúposť, určite tam nepôjdem prvý... Okamžite som mu na to odvetil "To je debilný plán. Najlepšie by bolo utáboriť sa tu a počkať na ostatné skupiny, možno budú mať nejaké informácie o tom čo sa v tom lese skrýva"
Dohovoril som a sadol som si na zem. Hľadal som vo svojom batohu fľašku pálenky, jednu som tam mal ešte otvorenú. Po chvíle hľadania som ju našiel. Otvoril som ju, posilnil sa poriadnym dúškom a ľahol si na zem. Po chvíli som začal chrápať a nevenoval som svojim spoločníkom pozornosť.
Návrat hore Goto down
Tenebrae

Tenebrae


Počet príspevkov : 34
Sláva : 3725
Join date : 13.03.2014

Character sheet
Level : 1
Peniaze: 18
Skúsenosť:
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Left_bar_bleue305/12500Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty_bar_bleue  (305/12500)

Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) EmptyŠt marec 20, 2014 4:49 am

Tenebrae

,, Bolo odo mňa trúfalé čo i len si pomyslieť, žeby takéto stvorenie bolo schopné pochopiť tak triviálne a jednoducho vysvetlený plán."
Preblesklo mu mysľou v prvom momente, keď bol svedkom odmietnutia plánu, ktorý im predostrel.
,, Pokiaľ nenájdem oporu ani v tomto kolegovi je mi táto skupina absolútne k ničomu. Ochrániť sa a prežiť dokážem aj bez cudzej pomoci."
Zhodnotil s negativistickým prístupom Tenebrae, ale ešte dával nádej tomu, že sa pozrie čo sa deje. Obrátil sa teda pohľadom k Drevokocúrovi.
,, Náplanujeme niečo iné alebo tam nejdeme?"
Spýtal sa na rovinu.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)   Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t) Empty

Návrat hore Goto down
 
Stratená dcéra (Blackness, Tenebrae,mato6t)
Návrat hore 
Strana 1 z 4Choď na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Tenebrae (Ifris)

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V Popol a Prach :: Dobrodružstvá :: Pokročilé úlohy-
Prejdi na: