V Popol a Prach
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V Popol a Prach


 
DomovPravidlá písania EmptyLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Pravidlá písania

Goto down 
AutorSpráva
Krahulec
Admin
Krahulec


Počet príspevkov : 182
Sláva : 4188
Join date : 13.02.2014
Age : 28
Bydlisko : Poprad, inak povedané Slovensko

Character sheet
Level :
Peniaze:
Skúsenosť:
Pravidlá písania Left_bar_bleue12500/12500Pravidlá písania Empty_bar_bleue  (12500/12500)

Pravidlá písania Empty
OdoslaťPredmet: Pravidlá písania   Pravidlá písania EmptyŠt február 13, 2014 1:11 pm

Forma vkladania príspevkov za svoju postavu má len zopár pravidiel, ktoré zjednodušujú ostatným čitateľom chápanie daného príspevku, zmýšlania a konania postavy. Zároveň to má aj estetický význam a snáď to budete dodržiavať.

Stručne opísané ako by sa mali tvoriť príspevky:

1)Nezáleží na to či píšete z prvej alebo tretej osoby, avšak snažte sa písať v danom poste iba jednou, aby ste nesplietli ostatných hráčov.
2)Snažte sa písať gramaticky správne, čísla písať písanou formou a  vyvarovať internetových skratiek (príklad: Lol, ok, OMFG, GTFO,...)
3) Hru začíname menom postavy, kedže sa nemusí vždy zhodovať s menom účtu. Mená vždy podčiarkneme (BB kód Podčiarknuté U)  a dáme do  Centru (Druhé v druhej kolónke zhora)
4) Hovorové slová, je jedno či už monológ alebo dialóg, dávame do boldu ( prvé naľavo hore B) a do úvodzoviek ( " ).
5) Myšlienky dávame do kurzívy a píšeme z pohladu prvej osoby (I vedla B, naľavo hore)

Názorná krátka ukážka, ktorá nemá nič spoločné s dejom:

Ranaris

Nikdy netúžil po tom, aby bol zvolený.
To predsa nemôžu, pomyslel si, Nie som na to pripravený. Ale nech boli jeho protesty akékoľvek, nič nemohlo zmeniť ich názor. Verili v neho, uctievali ho, bol ich bohom i pánom.
"Prečo ja?" Spýtal sa bezmocne. "Nikdy som Vám neublížil" No oni neposlúchali, len spievali svoje rituálne piesne.
Návrat hore Goto down
https://fromashes.slovakforum.net
 
Pravidlá písania
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V Popol a Prach :: Pravidlá hrania RP :: Herné Pravidlá-
Prejdi na: